تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیلی و دانشجویی یکی از روش‌های سریع اخذ ویزای کانادا می‌باشد. دانشجویان می‌توانند اقامت موقت کانادا را با استفاده از ویزای دانشجویی کانادا دریافت نموده و در دانشگاه‌های کانادا تحصیل نمایند. اما مهاجرت دانشجویی به کانادا نیاز به داشتن ویزای تحصیلی کانادا می‌باشد و متقاضیان مهاجرت از طریق تحصیلی که قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارند باید قبل از اقدام جهت اخذ ویزای دانشجویی، از یکی ازدانشگاه‌های معتبر کانادایی پذیرش گرفته باشند.

اما دریافت اقامت کانادا از طریق تحصیل دارای شرایطی است که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت از جمله مدت‌زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا, مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا, شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا.

 • مقرون به صرفه بودن هزینه تحصیل در کانادا و زندگی
 • اعتبار بالای دانشگاه‌های کانادا
 • امکان دریافت ویزای همراه کانادا برای کل اعضای خانواده
 • امکان دریافت اقامت دائم کانادا پس از تحصیل
 • امکان کار همزمان با تحصیل در کانادا
 • امکان دریافت بورسیه‌های مختلف دولتی و دانشگاهی در کانادا

مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا

در ابتدا باید شرایط شما برای امکان تحصیل در کانادا بررسی گردد. کارشناسان دپارتمان آموزش سازمان مهاجرتی کانادا اکسپرت با بهره‌مندی از آخرین اطلاعات مربوط به اخذ ویزای تحصیلی کانادا با تدوین فرم ارزیابی رایگان تحصیلی کانادا، به صورت رایگان شرایط شما را برای تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در کانادا را ارزیابی می‌نمایند و نتیجه این ارزیابی، پس از بررسی توسط کارشناسان ما از طریق ایمیل در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

در صورت واجد شرایط بودن و پس از عقد قرار دارد با سازمان مهاجرتی کانادا اکسپرت, ما نسبت به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کانادا اقدام خواهیم نمود. در این مرحله کارشناسان دپارتمان آموزش کانادا اکسپرت، با توجه به رشته تحصیلی و ایالت مدنظر شما، بهترین گزینه‌ها را به شما معرفی خواهند کرد و در مسیر دریافت پذیرش تحصیلی از بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های کانادا همراه شما خواهند بود.

پس از دریافت پذیرش تحصیلی همکاران ما در دپارتمان ویزا و مهاجرت کانادا شما را در جمع آوری مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا یاری خواهند کرد. مدارک پس از تهیه و تکمیل از طریق سازمان مهاجرتی کانادا اکسپرت به سفارت کانادا جهت اخذ ویزای تحصیلی فرستاده خواهد شد.

 • مرحله اول

  بررسی دقیق سوابق تحصیلی متقاضی

 • مرحله دوم

  مکاتبه با دانشگاه‌های کانادایی و اخذ نامه پذیرش

 • مرحله سوم

  اخذ ویزای دانشجویی

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

 • پذیرش از یکی از موسسات آموزش عالی کشور کانادا (مورد تایید اداره مهاجرت)
 • توانایی پوشش مخارج دست کم یک سال تمام زندگی و تحصیل در کانادا. (شهریه بعلاوه هزینه زندگی). با توجه به دستورالعمل اداره شهروندی و مهاجرت کانادا علاوه بر هزینه شهریه، شما نیاز به ۱۰هزار دلار در هر سال برای تامین هزینه های زندگی خود دارید. اگر وابستگان شما نیز در حال برنامه ریزی برای همراهی و یا پیوستن به شما هستند، شما نیاز به ۴ هزار دلار دیگر برای اولین وابسته و ۳ هزار دلار برای هر وابسته دیگر دارید.
 • عدم سوء پیشینه
 • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • ارائه برنامه تحصیلی (Study Plan) دقیق و قانع کننده
 • در صورت نداشتن مدرک زبان قبل از شروع تحصیل باید ابتدا در دوره های زبان انگلیسی در کانادا شرکت نمائید

کار همزمان با تحصیل در کانادا

اگر دانشجوی تمام وقت هستید و دارای ویزای معتبر تحصیلی، میتوانید درهمان دانشگاه که پذیرفته شدید کار کنید و نیازی به مجوز کار ندارید. از تاریخ ۱ جون ۲۰۱۴ اگر دانشجوی تمام وقت باشید و دارای ویزای تحصیلی معتبر، میتوانید هفته ای ۲۰ ساعت درزمان هایی دانشجویی و نامحدود در زمان هایی که دانشگاه تعطیل است کار دانشجویی در کانادا کنید.

کار همسر دانشجو در کانادا

تا زمانی که شرایط تحصیلی متقاضی اصلی بر قرار باشد و ویزای تحصیلی او معتبر، همسر متقاضی اصلی با داشتن ویزای کاری میتواند به طور نامحدود در کشور کانادا کار کند. در این خصوص نیازی به دریافت ویزا یا اجازه یا اعلام جداگانه نمیباشد.

در صورت تمایل میتوانید جهت ارزیابی شرایط خود و تماس با ما فرم ارزیابی اولیه (فرم ارزیابی ویزای ویزای تحصیلی کانادا ) را تکمیل نمایند. همکاران ما در مدت ٢٤ ساعت شرایط شما را ارزیابی مینمایند.