مهاجرت به کانادا از طریق تخصص و کار

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص کاری منوط به کسب امتیازات کافی را از نظر سن, تحصیلات, سابقه کاری بخصوص نوع تجربه کاری و زبان اول و دوم (حداقل ایلس ۶ یا بالاتردر هر مقطع) و امتیازات همسر و غیره بخصوص راداشته باشید و مضاف بران هم اگر کاری را هم از طرف یک کارفرمای کانادائی معتبر که به تصویب اداره کار کانادا رسیده باشد به پرونده شما اضافه شود تا امتیازات شما را بیشتر کند می‌توان از طریق تخصص کاری کانادا برای شما اقدام کرد.

در ادامه با برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق کار و تخصص و نیز شرایط لازم برای اقدام آشنا میگردید.

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص فدرال

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص کبک

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص نووااسکوشیا

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص فدرال

متقاضیان مهاجرت از طریق کار و تخصص فدرال (Federal Skilled Worker) بر اساس توانایی هایشان جهت مهاجرت به کشور کانادا ارزیابی می شوند. هدف از این روش، پر کردن کمبود نیروی متخصص در بازار کار کشور کانادا می باشد.

جهت اقدام از طریق این روش متقاضیان باید یکی از سه شرط زیر را دارا باشند:
  • حداقل یک سال سابقه کار در یکی از مشاغل مدیریتی، تخصصی و یا نیمه تخصصی در ۱۰ سال گذشته (از ابتدای سال ۲۰۱۵ لیست مشاغلی برای این روش وجود ندارد و کلیه مشاغل و رشته های واجد شرایط می توانند اقدام نمایند)
  • درخواست و پیشنهاد کار معتبر از یک کارفرمای کانادایی
  • تکمیل دوره دکترا در کانادا و یا گذراندن حداقل دو سال تحصیلی از ۴ سال دوره دکترا در یکی از دانشگاههای رسمی کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص کبک

متقاضیان مهاجرت به کبک از روش تخصصی (Quebec Skilled Worker) متفاوت با دیگر مناطق کانادا ارزیابی می شوند. پرونده های مهاجرتی کبک در دو مرحله بررسی می گردند. در ابتدا پرونده به اداره مهاجرت کبک ارسال شده و پس از قبولی در این بخش برای انجام مراحل انجام آزمایشات پزشکی، بررسی عدم سوء پیشینه و صدور ویزا به اداره مهاجرت کانادا در بخش فدرال ارسال می گردد.

به متقاضیان مهاجرت که در روش تخصصی کبک در مصاحبه مهاجرتی قبول شوند، گواهی CSQ اعطا می شود. این گواهی که توسط اداره مهاجرت کبک صادر می شود به متقاضی این اجازه را می دهد که برای ادامه بررسی پرونده خود و دریافت ویزای مهاجرت، فرم ها و مدارک خویش را به اداره مهاجرت و شهروندی کانادا در بخش فدرال ارسال نماید. یک مهاجر مجرد باید حداقل ۴۹ امتیاز کسب نماید. برای مهاجران متاهل، حداقل امتیاز ۵۷ امتیاز می باشد.

شایان ذکر است که ارایه مدارک زبان برای اثبات توانایی زبان انگلیسی و فرانسه متقاضی و همسرشان در این روش مانند روش تخصصی فدرال، در ابتدای کار الزامی می باشد با این تفاوت که در روش تخصصی کبک (Quebec Skilled Worker) بیشترین امتیاز به توانایی سطح زبان در مهارت های شنیداری (Listening) و گفتاری (Speaking) تعلق می گیرد و دانش نوشتن (Writing) و خواندن (Reading) هر یک دارای ۱ امتیاز می باشند.

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص نووااسکوشیا

افراد واجد شرایط در این روش مهاجرتی باید از طریق مسیر ورود پیشتاز و یا همان Express Entry برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایند. متقاضیان مهاجرت از روش نوااسکوشیا در سال ۲۰۱۵ بر اساس شش معیار ارزیابی می شوند. این معیارهای انتخابی نشانگر این است که آیا متقاضی می تواند برای مهاجرت به کانادا اقدام کند یا خیر.

متقاضی جهت دریافت ویزای دائم از این روش نیاز به کسب ۶۷ امتیاز دارد که بر اساس معیار های ذیل امتیازبندی می شود : تحصیلات : حداکثر امتیاز ۲۵ سطح زبان انگلیسی / فرانسه : حداکثر امتیاز ۲۸ سابقه کاری : حداکثر امتیاز ۱۵ سن : حداکثر امتیاز ۱۲ درخواست کار از نوااسکوشیا : حداکثر امتیاز ۱۰ قابلیت سازگاری : حداکثر امتیاز ۱۰ علاوه بر کسب ۶۷ امتیاز متقاضیان همچنین باید بتوانند نشان دهند که دارای ۱ سال سابقه کار (۱۵۶۰ ساعت کار یا بیشتر) در ۱۰ سال گذشته در یکی از ۲۹ شغل مورد نیاز استان نووااسکوشیا در کانادا هستند.

از دیگر شروط اقدام از این روش حداقل سطح زبان CLB 7 یا همان IELTS 6 در تمامی توانایی ها (شنیداری، گفتاری، نوشتاری و درک مطلب) می باشد. افرادی که دارای پیشنهاد کار از کارفرمایی در این استان هستند که به تاییدیه وزارت کار کانادا رسیده باشد لزومی ندارد که در لیست مشاغل این استان قرار بگیرند.