افزایش زمان تقاضای کار پس از فارغ التحصیلی برای دانشجویان در کانادا

بر اساس جدیدترین اخبار سازمان مهاجرتی کانادا، دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیلی، ۶ ماه فرصت خواهند داشت تا تقاضا برای کار ارائه دهند.

پیش تر فرصتی که فارغ التحصیلان برای تقاضای ویزای کار داشته اند ۹۰ روز پس از دریافت آخرین نمرات خود بود که این زمان به ۱۸۰ روز افزایش یافته است. همچنین دیگر تغییر بسیار مهم صورت گرفته، حذف مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی برای دریافت ویزای کاری است که از این پس دانشجویان باید تا ۱۸۰ روز پس از فارغ التحصیلی درخواست خود را ارائه کنند.

اجازه تحصیل به طور کلی برای مدت زمان برنامه تحصیلی دانش آموز صادر می شود. با حذف این مدت زمان برای دریافت ویزای کاری به دانشجویان زمان کافی برای جمع آوری مدارک دور از استرس خواهد رسید.

پذیرش جدید اکسپرس انتری استان انتاریو

سازمان مهاجرتی انتاریو در جدید ترین پذیرش خود برای طرح اکسپرس انتری (متقاضیان فرانسوی زبان) ۶۱ دعوت نامه صادر کرد.

این طرح اجازه میدهد تا متقاضیان فرانسوی زبانی که دارای مهارت زبان انگلیسی بالایی هستند و شرایط دیگر اکسپرس انتری را دارند کاندید مهاجرت به کانادا شوند.

در سال جدید استان انتاریو مجموع ۱۸۹ دعوت نامه برای متقاضیان فرانسوی زبان اکسپرس انتری ارسال کرده است.

 

کاهش اجاره مسکن در پرتغال

دولت پرتغال به منظور در نظر گرفتن شرایط اجاره نشین ها تصمیم به کاهش چند درصدی اجاره بها در سال ۲۰۱۹ گرفته است.

بنا بر آمار منتشر شده توسط وزیر مسکن پرتغال، در آمد معاملات املاک در سال گذشته در حدود ۳۰ میلیارد یورو بوده است.

همچنین میانگین کرایه مسکن در سه ماه اخر سال گذشته در حدود ۹۸۴ یورو اعلام شده و بالاترین نرخ کرایه مربوط به شهر های آلگارو با ۱۵۰۰ یورو و لیسبون با ۱۳۴۰ یورو بوده است.

 

بررسی دوباره اداره مهاجرت کبک روی ۱۸۰۰۰ پرونده مهاجرتی

دولت کبک بر اساس سیاست های جدید خود، ۱۸۰۰۰ پرونده مهاجرتی مربوط به برنامه نیروی کار ماهر را که از تاریخ ۲ آگوست ۲۰۱۸ ثبت شده اند، باطل کرده و مبالغ گرفته شده از درخواست کنندگان را باز میگرداند.

هدف دولت از لغو این پرونده ها تاکید بر اهمیت زبان فرانسه در امتیازگیری به منظور هماهنگی بهتر مهاجران در استان و نیاز های بازار کار بوده است.

عملکرد سیاست جدید با بررسی تحصیلات، تجربه کاری و … متقاضیان آغاز می شود با این تفاوت که داشتن مدرک زبان فرانسه همچنین مهارت های مورد نیاز استان از برتری های درخواست کنندگان خواهد بود.

رکورد پذیرش اکسپرس انتری کانادا

سازمان مهاجرتی کانادا موفق شده است توسط برنامه اکسپرس انتری در سه قرعه کشی در ماه ژانویه ۱۱۱۵۰ دعوت نامه ارسال کند و رکورد بیشترین پذیرش در یک ماه را بشکند.

در آخرین قرعه کشی این برنامه که روز ۳۰ ژانویه برگزار شد، کمترین امتیاز قبولی۴۳۸ بود. این امتیاز کمترین نمره قبولی از اکتبر سال ۲۰۱۷ بوده است.

درخواست کنندگان برای واجد شرایط شدن در برنامه اکسپرس انتری باید امتیاز لازم را از شرایط مورد نیاز کشور که شامل سن، تجربه کاری، تحصیلات و مهارت زبان، در کنار دیگر شرایط استان ها بدست آورند

معمولا برنامه اکسپرس انتری هر دو هفته برگزار می شود و نامزد هایی که دارای بالاترین امتیاز باشند برای اقامت دائم کانادا کاندید می شوند.

 

قرعه کشی جدید اکسپرس انتری استان منیتوبا

سازمان مهاجرتی منیتوبا در جدید ترین پذیرش اکسپرس انتری، برای ۴۵۶ نفر دعوت نامه صادر کرد.

این پذیرش دومین پذیرش سال ۲۰۱۹ استان منیتوبا بوده است. در مجموع این دو پذیرش استان منیتوبا برای ۱۰۸۲ نفر دعوت نامه ارسال کرده است

برای قبولی در برنامه اکسپرس انتری کانادا داشتن مدرک زبان، تحصیلات بالا و سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی در کنار دیگر شرایط مورد نیاز است.