مهاجرت کانادا - مهاجرت به کانادا

آینده بازار مسکن در کانادا

طی مدت ۱۰ سال اخیر و به علت سیاست‌های مهاجرتی، قیمت مسکن در کانادا تقریباً به دو برابر افزایش یافته و این در حالی است که دستمزد تقریباً ثابت مانده است. در شهرهایی مانند ادمونتون و کالگری این افزایش بیشتر بر اثر رونق بازار کار این شهرها و مهاجرت نیروهای متخصص به خصوص در حوزه نفت و انرژی می‌باشد ولی این سؤال همچنان وجود دارد که چرا در شهرهایی مانند تورنتو و ونکوور، قیمت مسکن باید به ۲ برابر افزایش یابد. افزایش شدید قیمت مسکن همواره موجب نگرانی بانک‌ها و سازندگان به جهت ایجاد حباب می‌گردد. از طرف دیگر فقط بهای مسکن در کانادا به تنهایی موجب نگرانی نیست بلکه افزایش بدهی خانواده های کانادایی نیز عمل دیگری در جهت امکان تشکیل حباب در بازار مسکن کانادا است.

در حال حاضر هر خانواده کانادایی به طور متوسط ۳۰ هزار دلار به جز وام مسکن بدهی دارد و بدیهی است کوچک‌ترین تغیر در میزان بهره، که در حال حاضر بین ۳ تا ۴ در صد می‌باشد، موجب عدم توانایی بخش زیادی از خانواده‌ها در پرداخت وام مسکن می‌گردد.

برای حل این مشکل دولت کانادا، بر خلاف دولت امریکا، قوانین سخت‌گیرانه تری در جهت پرداخت وام مسکن دارد که این امر موجب خواهد شد احتمال تشکیل حباب در بازار مسکن کانادا بسیار پایین باشد. پیش‌بینی‌هایی که در حال حاضر برای بازار مسکن کانادا وجود دارد، همچنان این بازار را به لطف ورود سالانه ۲۵۰ هزار مهاجر، پر رونق می‌داند و حتی با وجود قوانین جدید پرداخت وام مسکن در کانادا، پیش‌بینی می‌گردد که به طور متوسط قیمت مسکن در کانادا سالانه ۱۰ درصد افزایش یابد.

این موضوع موجب خواهد شد که بازار مسکن کانادا همچنان یک بازار امن و با ثبات، به خصوص برای مهاجرین به کانادا محسوب گردد.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
[Total: 1 Average: 5]