اصول کاریابی برای مهاجران به کانادا

اکنون بیش از همیشه کانادا به نیروی کار شایسته و متخصص نیاز دارد، از کارگر معدن تا متخصص کامپیوتر. با اینکه یافتن شغل در کانادا از خارج از کشور کار آسانی نیست، اما چند راهنمایی موثر می‌تواند گره گشای بخشی از مشکلات باشد.

قدم اول: شناخت بازار کار.
پیش از اقدام برای کاریابی، می‌بایستی کمی از وقت خود را صرف شناسایی محیط کار به خصوص در رابطه با تخصص خود کنید. لازم است که نخست برای پرسش‌های مشخص زیر پاسخ‌های مجاب کننده ای را بیابید:
. میانگین درآمد در این تخصص چقدر است؟ آیا این میزان بسته به مکان تغییر می‌کند؟

. به عنوان یک کارگر یا کارمند از چه حقوقی برخوردارم؟
تمام کانادایی‌ها از حقوقی مانند «حداقل میزان حقوق ماهیانه»، «تعطیلات سالیانه» و «تأمین اجتماعی» برخوردارند.

. آیا می‌بایستی گواهینامه فدرال یا ایالتی را کسب کنم؟
. آیا برای مهارت‌های من تقاضای زیادی در کانادا وجود دارد؟
. شغل من از نظر مهارتی، در کدام گروه، بالا یا پایین دسته بندی می‌شود؟

قدم دوم: جستجو برای کار.
روش تثبیت شده ای برای جستجوی شغل وجود ندارد. یکی از نقاط خوب برای شروع استفاده از ارتباطاتتان در کانادا است. برای این منظور شما می‌بایستی از شبکه خانوادگی و دوستان خود کمال استفاده را برده و کسی یا کسانی را که تخصصی مشابه شما را دارند بیابید. اگر چنین آشنایی را نیافتید شما می‌توانید با فعالان در رشته شغلی خود تماس مستقیم گرفته و از آنان تقاضای مشورت کنید.

البته در شبکه مجازی هم سایت‌هایی وجود دارد که می‌تواند شما را برای کسب اطلاعات در این زمینه یاری رساند.

باید به خاطر داشته باشید که به هنگام تقاضا برای یک شغل، کارفرما ممکن است تقاضای اطلاعاتی بیش از آنچه در کشور شما مرسوم است را نماید.

قدم سوم: تضمین یک پیشنهاد کاری.

اگر شما موفق به تضمین یک پیشنهاد کاری شوید، شما بیش از همیشه به کسب اجازه مهاجرت به کانادا نزدیک شده‌اید. پیشنهاد کار ممکن است موقتی یا دائمی باشد که البته جریان اداری متفاوتی را در بردارند. معمولاً یک کارفرمای کانادایی شما را با ارائه نامه پیشنهاد کار استخدام می‌کند. به منظور رعایت مقررات مهاجرت این نامه می‌بایستی شامل اطلاعات زیر باشد:
. حقوق و مزایا.
. ساعات کار.
. تشریح وظایف شغلی.
. چاپ در کاغذ رسمی شرکت و با امضای استخدام کننده.

قدم چهارم : ورود به کانادا.
پیشنهاد استخدام موقت ممکن است چند روزه باشد یا چند ساله. با دریافت چنین پیشنهادی شما احتمالا موفق به کسب ویزای کار موقت خواهید شد. شما اجازه خواهید یافت برای مدت معینی به عنوان کارگر خارجی در شغلی که مشخص است مشغول به کار شوید. اگر شما تمایل به تغییر شغل خود دارید می‌توانید از خارج یا داخل کانادا برای اجازه کار در شغل جدیدی تقاضا ارایه کنید.

اگر پیشنهاد کار شما دائمی باشد شما می‌توانید از طریق برنامه کانادایی به کسب اجازه اقامت دائم اقدام کنید. بسیاری از برنامه های مهاجرتی دولت مانند برنامه فدرال کارگران ماهر معمولاً شامل مشاغلی دائم هم می‌باشند.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
[Total: 0 Average: 0]