اقامت کانادا - مهاجرت به کانادا

آمار مهاجرتی کانادا در سه ماه نخست سال میلادی

اقامت کانادا

کشور کانادا در سه ماه نخست سال میلادی با وجود مشکل های پیش آمده، ۲۲.۶۰۰ دعوت نامه مهاجرتی ارسال کرده است.

هدف کشور کانادا برای تعداد پذیرش مهاجران در سال جدید ۳۴۱ هزار نفر است که با توجه به بیماری کرونا احتمال کمتر شدن آن وجود دارد. با این حال، کشور کانادا تمامی تلاش خود را برای رسیدن به این هدف انجام می دهد.

کانادا برای مبارزه با بیماری کرونا قوانین خاصی را اجرا کرده است. در روز های اولیه این بیماری، این کشور تمامی برنامه های مهاجرتی خود را به حالت تعلیق در آورد.

اما پس از بازگشایی دوباره برنامه های مهاجرتی، مسافران پس از ورود به کشور باید ۱۴ روز در قرنطینه بمانند و همچنین چندین قانون برای کارفرمایان نیز در نظر گرفته شده تا از سلامت مهاجران اطمینان حاصل شود.

مهاجرت به کانادا

علاقمند به دریافت اقامت کانادا هستید؟ آیا برنامه های مهاجرتی این کشور را می شناسید؟ چقدر با کانادا آشنایی دارید؟ شما میتوانید برای پاسخ به سوال های خود ادامه مقاله را مطالعه کنید.کشور کانادا با حدود 36 میلیون نفر جمعیت، در قاره آمریکای شمالی قرار دارد. این کشور دومین کشور وسیع جهان هست. کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد و آب و هوای بیشتر قسمت های این سرزمین سرد است.

اصلی ترین منبع اقتصاد کانادا از صنعت گردشگری، بخش کشاورزی و پتروشیمی به دست می آید. با وجود مکان های طبیعی و تفریحی فراوان، کانادا جزو 15 کشور دیدنی دنیا با آمار گردشگری بیش از 20 میلیون نفر در سال است.همچنین کشور کانادا یکی از مهاجرپذیر ترین کشور های جهان می باشد. در سال هایی که برخی کشورهای جهان درهای مهاجرت خود را به سوی مهاجرن بسته اند، کانادا برای رشد اقتصادی خود و جلوگیری از بالا رفتن میانگین سنی کشور سالانه صد ها هزار مهاجر توانایی که در روند رشد اقتصادی کشور مفید هستند را پذیرش می کند.

از برنامه های مهاجرتی این کشور میتوان به برنامه تخصص کاری، سرمایه گذاری، کارآفرینی، اکسپرس انتری و … اشاره کرد. میتوان گفت معروفترین و پر تقضاترین برنامه مهاجرت به این کشور، برنامه اکسپرس انتری است. کانادا در سال 2015 از این سیستم رونمایی کرد. این برنامه به استان های کانادا کمک می کند که به نسبت نیاز بازار کار خود مهاجران واجد شرایط را کاندید دریافت اقامت دائم کانادا کنند. همچنین در برنامه اکسپرس انتری سرعت پذیرش مهاجران بسیار بیشتر است.

کشور کانادا جدا از بخش مهاجرت، جزوی از برترین کشور های جهان برای تحصیلات است. تحصیل در کانادا کمک شایانی به دانش آموزان و دانشجویان می کند زیرا در این کشور بخش های آموزشی (مدارس،دانشگاها، کالج ها و …) با سیستم های بروز، امنیت فوق العاده و همچنین مدارکی بین المللی در تلاش هستند تا آینده بهتری برای افراد بسازند.

اسکرول به بالا