اقامت کانادا - مهاجرت به کانادا

آینده بازار مسکن در کانادا

اقامت کانادا

طی مدت ۱۰ سال اخیر و به علت سیاست‌های مهاجرتی، قیمت مسکن در کانادا تقریباً به دو برابر افزایش یافته و این در حالی است که دستمزد تقریباً ثابت مانده است. در شهرهایی مانند ادمونتون و کالگری این افزایش بیشتر بر اثر رونق بازار کار این شهرها و مهاجرت نیروهای متخصص به خصوص در حوزه نفت و انرژی می‌باشد ولی این سؤال همچنان وجود دارد که چرا در شهرهایی مانند تورنتو و ونکوور، قیمت مسکن باید به ۲ برابر افزایش یابد. افزایش شدید قیمت مسکن همواره موجب نگرانی بانک‌ها و سازندگان به جهت ایجاد حباب می‌گردد. از طرف دیگر فقط بهای مسکن در کانادا به تنهایی موجب نگرانی نیست بلکه افزایش بدهی خانواده های کانادایی نیز عمل دیگری در جهت امکان تشکیل حباب در بازار مسکن کانادا است.

در حال حاضر هر خانواده کانادایی به طور متوسط ۳۰ هزار دلار به جز وام مسکن بدهی دارد و بدیهی است کوچک‌ترین تغیر در میزان بهره، که در حال حاضر بین ۳ تا ۴ در صد می‌باشد، موجب عدم توانایی بخش زیادی از خانواده‌ها در پرداخت وام مسکن می‌گردد.

برای حل این مشکل دولت کانادا، بر خلاف دولت امریکا، قوانین سخت‌گیرانه تری در جهت پرداخت وام مسکن دارد که این امر موجب خواهد شد احتمال تشکیل حباب در بازار مسکن کانادا بسیار پایین باشد. پیش‌بینی‌هایی که در حال حاضر برای بازار مسکن کانادا وجود دارد، همچنان این بازار را به لطف ورود سالانه ۲۵۰ هزار مهاجر، پر رونق می‌داند و حتی با وجود قوانین جدید پرداخت وام مسکن در کانادا، پیش‌بینی می‌گردد که به طور متوسط قیمت مسکن در کانادا سالانه ۱۰ درصد افزایش یابد.

این موضوع موجب خواهد شد که بازار مسکن کانادا همچنان یک بازار امن و با ثبات، به خصوص برای مهاجرین به کانادا محسوب گردد.

مهاجرت به کانادا

علاقمند به دریافت اقامت کانادا هستید؟ آیا برنامه های مهاجرتی این کشور را می شناسید؟ چقدر با کانادا آشنایی دارید؟ شما میتوانید برای پاسخ به سوال های خود ادامه مقاله را مطالعه کنید.کشور کانادا با حدود 36 میلیون نفر جمعیت، در قاره آمریکای شمالی قرار دارد. این کشور دومین کشور وسیع جهان هست. کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد و آب و هوای بیشتر قسمت های این سرزمین سرد است.

اصلی ترین منبع اقتصاد کانادا از صنعت گردشگری، بخش کشاورزی و پتروشیمی به دست می آید. با وجود مکان های طبیعی و تفریحی فراوان، کانادا جزو 15 کشور دیدنی دنیا با آمار گردشگری بیش از 20 میلیون نفر در سال است.همچنین کشور کانادا یکی از مهاجرپذیر ترین کشور های جهان می باشد. در سال هایی که برخی کشورهای جهان درهای مهاجرت خود را به سوی مهاجرن بسته اند، کانادا برای رشد اقتصادی خود و جلوگیری از بالا رفتن میانگین سنی کشور سالانه صد ها هزار مهاجر توانایی که در روند رشد اقتصادی کشور مفید هستند را پذیرش می کند.

از برنامه های مهاجرتی این کشور میتوان به برنامه تخصص کاری، سرمایه گذاری، کارآفرینی، اکسپرس انتری و … اشاره کرد. میتوان گفت معروفترین و پر تقضاترین برنامه مهاجرت به این کشور، برنامه اکسپرس انتری است. کانادا در سال 2015 از این سیستم رونمایی کرد. این برنامه به استان های کانادا کمک می کند که به نسبت نیاز بازار کار خود مهاجران واجد شرایط را کاندید دریافت اقامت دائم کانادا کنند. همچنین در برنامه اکسپرس انتری سرعت پذیرش مهاجران بسیار بیشتر است.

کشور کانادا جدا از بخش مهاجرت، جزوی از برترین کشور های جهان برای تحصیلات است. تحصیل در کانادا کمک شایانی به دانش آموزان و دانشجویان می کند زیرا در این کشور بخش های آموزشی (مدارس،دانشگاها، کالج ها و …) با سیستم های بروز، امنیت فوق العاده و همچنین مدارکی بین المللی در تلاش هستند تا آینده بهتری برای افراد بسازند.

اسکرول به بالا