اقامت کانادا - مهاجرت به کانادا

برترین سال از لحاظ رشد اقتصادی و نرخ بیکاری در کانادا

اقامت کانادا

بنابر اعلام سازمان آمار کانادا، سال ۲۰۱۸ دارای پایین ترین نرخ بیکاری از سال ۱۹۷۶ تاکنون بوده است. سال ۲۰۱۸ در سراسر کانادا ۱۶۳ هزار نفر به شاغلان اضافه شده و این نشانگر رشد ۰/۹ درصدی نرخ اشتغال است.

در سال ۲۰۱۸ حدود ۷۸ هزار نفر به تعداد افراد شاغل استان انتاریو اضافه شده است. تمامی این افراد در کاری هایی به صورت تمام وقت استخدام شده اند. نرخ بیکاری در این استان ۵/۴ درصد بوده که به نسبت سال قبل ۰/۲ درصد کاهش داشته است.

پایین ترین نرخ بیکاری در کانادا متعلق به استان بریتیش کلمبیا با ۴/۴ درصد بوده است. ۴۴ هزار نفر به شاغل های این استان در سال گذشته اضافه شده که بیشتر این استخدام ها در کار های تمام وقت بوده است.

بنابر اعلام سازمان آمار کانادا نرخ اشتغال در استان برتیش کلمبیا ۱/۸ درصد بوده که دوبرابر میانگین نرخ اشتغال در کانادا است.

همچنین در استان ساسکاچوان ۱۱ هزار نفر به شاغلان اضافه شده است. رشد اقتصادی در این استان ۱.۹ درصد بوده و نرخ بیکاری آن با کاهشی ۰.۹ درصدی به ۵.۶ درصد رسیده است.

اقامت کانادا

علاقمند به دریافت اقامت کانادا هستید؟ آیا برنامه های مهاجرتی این کشور را می شناسید؟ چقدر با کانادا آشنایی دارید؟ شما میتوانید برای پاسخ به سوال های خود ادامه مقاله را مطالعه کنید.کشور کانادا با حدود 36 میلیون نفر جمعیت، در قاره آمریکای شمالی قرار دارد. این کشور دومین کشور وسیع جهان هست. کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد و آب و هوای بیشتر قسمت های این سرزمین سرد است.

اصلی ترین منبع اقتصاد کانادا از صنعت گردشگری، بخش کشاورزی و پتروشیمی به دست می آید. با وجود مکان های طبیعی و تفریحی فراوان، کانادا جزو 15 کشور دیدنی دنیا با آمار گردشگری بیش از 20 میلیون نفر در سال است.همچنین کشور کانادا یکی از مهاجرپذیر ترین کشور های جهان می باشد. در سال هایی که برخی کشورهای جهان درهای مهاجرت خود را به سوی مهاجرن بسته اند، کانادا برای رشد اقتصادی خود و جلوگیری از بالا رفتن میانگین سنی کشور سالانه صد ها هزار مهاجر توانایی که در روند رشد اقتصادی کشور مفید هستند را پذیرش می کند.

از برنامه های مهاجرتی این کشور میتوان به برنامه تخصص کاری، سرمایه گذاری، کارآفرینی، اکسپرس انتری و … اشاره کرد. میتوان گفت معروفترین و پر تقضاترین برنامه مهاجرت به این کشور، برنامه اکسپرس انتری است. کانادا در سال 2015 از این سیستم رونمایی کرد. این برنامه به استان های کانادا کمک می کند که به نسبت نیاز بازار کار خود مهاجران واجد شرایط را کاندید دریافت اقامت دائم کانادا کنند. همچنین در برنامه اکسپرس انتری سرعت پذیرش مهاجران بسیار بیشتر است.

کشور کانادا جدا از بخش مهاجرت، جزوی از برترین کشور های جهان برای تحصیلات است. تحصیل در کانادا کمک شایانی به دانش آموزان و دانشجویان می کند زیرا در این کشور بخش های آموزشی (مدارس،دانشگاها، کالج ها و …) با سیستم های بروز، امنیت فوق العاده و همچنین مدارکی بین المللی در تلاش هستند تا آینده بهتری برای افراد بسازند.

اسکرول به بالا