تحصیل در کانادا - اقامت کانادا

برنامه جدید کانادا برای جذب دانشجویان بین المللی

اقامت کانادا

دولت کانادا در نظر دارد تغییرات جدیدی در برنامه جذب دانشجویان بین المللی از سراسر جهان انجام دهد.

اصلی ترین هدف این برنامه که نزدیک 160 میلیون دلار برای آن هزینه می شود، ایجاد تنوع در روش های جذب دانشجویان از کشور های مختلف است. 50 درصد از دانشجو های بین المللی در این کشور متعلق به کشور هند و چین هستند.

دیگر هدف مهم این برنامه پذیرش دانشجویان بین المللی در شهر های مختلف کانادا است. انتخاب اول بیشتر دانشجویان خارجی تحصیل در شهر های کالگری، تورنتو و ونکوور است و برنامه جدید کمک شایانی به اقتصاد دیگر شهر ها خواهد کرد.

احمد حسین وزیر مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در‌ این ارتباط گفته است: “دانشجویان بین المللی بطور معمول متقاضیان ایده آلی برای دریافت اقامت دائم هستند و این طرح برای کمک بیشتر به برنامه های مهاجرتی است.

بر اساس گفته دولت فدرال کانادا، از آغاز سال 2019، 570 هزار دانشجوی خارجی وارد کانادا شده اند و ۲۱ میلیارد دلار به اقتصاد کانادا کمک کرده اند.

مهاجرت به کانادا

کشور کانادا یکی از برترین کشور های جهان برای زندگی است. بر اساس شاخص کیفیت زندگی در سال 2019 این کشور جزوی از 5 کشور برتر جهان بوده است. بزرگترین رمز موفقیت کانادا در اجرای سطح رفاه مردم، اجرای درست قوانین و همچینین آموزش فوق العاده است.آموزش در این کشور دارای اهمیت بسیار زیادی است به همین دلیل در تمامی دوره های تحصیلی، یادگیری با بروز ترین شیوه های جهانی صورت می گیرد.

تحصیل در کانادا مانند سایر کشور ها  شامل دوره های خصوصی و دولتی می شود. مدارس و دانشگاه ها برای افرادی که دارای اقامت کانادا هستند هزینه ی به نسبت پایین تری دارند، اما سیاست های یادگیری در این کشور بدون هیچ تبعیضی در زمینه امنیت، آموزش و … برای دانش آموزان بین المللی است.آمار گویای موفقیت این کشور در اجرای سیاست های آموزشی است. کانادا دارای بیش از 10 دانشگاه در برترین دانشگاه های جهان مانند مک گیل، تورنتو و …‌ می باشد که در‌تمامی آن ها شمار زیادی دانشجوی بین المللی در حال تحصیل هستند.

بر اساس آخرین داده های منتشر شده بیش از ۵۵۰ هزار دانش آموز بین المللی در تمامی سطح های تحصیلی در این کشور آموزش می بینند.

اسکرول به بالا