اقامت کانادا - مهاجرت به کانادا

برنامه والدین و پدر و مادر بزرگ

اقامت کانادا

سازمان مهاجرتی کانادا اعلام کرد برنامه والدین و پدر و مادر بزرگ(اسپانسرشیپ سابق) با چند هفته تاخیر از اواخر ماه ژانویه شروع به پذیرش می کند.

در هفته های آینده جزئیات دقیقتری از برنامه اعلام می شود. این برنامه به شهروندان و دارندگان اقامت دائم کانادا که بالای ۱۸ سال دارند اجازه میدهد تا والدین، و پدرو مادر بزرگ خود را برای دریافت اقامت دائم این کشور کاندید کنند.

برنامه اسپانسرشیپ به دلیل اعتراض های زیاد به نحوه پذیرش بسته شد و بزودی با نام جدید والدین و پدرو مادر بزرگ شروع به کار می کند. در این برنامه دیگر از سیستم قرعه کشی استفاده نمی شود و پذیرش ها بر اساس ترتیب دریافت تقاضا نامه ها انجام می شوند.

اداره مهاجرت کانادا قصد دارد با کمک این برنامه در سال ۲۰۱۹، بیست هزار پذیرش داشته باشد.

مهاجرت به کانادا

علاقمند به دریافت اقامت کانادا هستید؟ آیا برنامه های مهاجرتی این کشور را می شناسید؟ چقدر با کانادا آشنایی دارید؟ شما میتوانید برای پاسخ به سوال های خود ادامه مقاله را مطالعه کنید.کشور کانادا با حدود 36 میلیون نفر جمعیت، در قاره آمریکای شمالی قرار دارد. این کشور دومین کشور وسیع جهان هست. کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد و آب و هوای بیشتر قسمت های این سرزمین سرد است.

اصلی ترین منبع اقتصاد کانادا از صنعت گردشگری، بخش کشاورزی و پتروشیمی به دست می آید. با وجود مکان های طبیعی و تفریحی فراوان، کانادا جزو 15 کشور دیدنی دنیا با آمار گردشگری بیش از 20 میلیون نفر در سال است.همچنین کشور کانادا یکی از مهاجرپذیر ترین کشور های جهان می باشد. در سال هایی که برخی کشورهای جهان درهای مهاجرت خود را به سوی مهاجرن بسته اند، کانادا برای رشد اقتصادی خود و جلوگیری از بالا رفتن میانگین سنی کشور سالانه صد ها هزار مهاجر توانایی که در روند رشد اقتصادی کشور مفید هستند را پذیرش می کند.

از برنامه های مهاجرتی این کشور میتوان به برنامه تخصص کاری، سرمایه گذاری، کارآفرینی، اکسپرس انتری و … اشاره کرد. میتوان گفت معروفترین و پر تقضاترین برنامه مهاجرت به این کشور، برنامه اکسپرس انتری است. کانادا در سال 2015 از این سیستم رونمایی کرد. این برنامه به استان های کانادا کمک می کند که به نسبت نیاز بازار کار خود مهاجران واجد شرایط را کاندید دریافت اقامت دائم کانادا کنند. همچنین در برنامه اکسپرس انتری سرعت پذیرش مهاجران بسیار بیشتر است.

کشور کانادا جدا از بخش مهاجرت، جزوی از برترین کشور های جهان برای تحصیلات است. تحصیل در کانادا کمک شایانی به دانش آموزان و دانشجویان می کند زیرا در این کشور بخش های آموزشی (مدارس،دانشگاها، کالج ها و …) با سیستم های بروز، امنیت فوق العاده و همچنین مدارکی بین المللی در تلاش هستند تا آینده بهتری برای افراد بسازند.

اسکرول به بالا