اقامت کانادا - مهاجرت به کانادا

تغیرات جدید در مهاجرت به کانادا

اقامت کانادا

سیستم مهاجرت به کانادا همچنان در حال تغیر است. این تغیرات در جهت سرعت بیشتر در رسیدگی به پرونده های مهاجرتی مانند سرمایه گذاری در کانادا و یا نیروی کار مهر می‌باشد. در این مقاله با مهم‌ترین تغیرات برنامه های مهاجرت به کانادا می‌پردازیم.

اجازه کار موقت: از 15 دسامبر 2012 خارجیان مقیم کانادا که اجازه کار یا تقاضای سکونت دایمی آنان تحت بررسی باشد تا خاتمه روند بررسی تقاضایشان قادر به کسب اجازه کار موقت خواهند بود. پیش از آن البته برنامه های مشابهی، از جمله اجازه کار همسران خارجی شهروندان کانادا یا دارندگان اقامت دائم، اعمال می‌شد. اما با تغییرات جدید تمام متقاضیان مقیم کانادا برای یک سال اجازه اشتغال را خواهند داشت.

امکان تقاضای آنلاین برای اقامت موقت: همچنین از همین تاریخ متقاضیان کسب اقامت موقت کانادا در سراسر جهان خواهند توانست درخواست خود را به صورت آنلاین تسلیم کنند. متقاضیان ویزای اقامت موقت، تحصیل، کار یا تمدید ویزا می‌توانند از این امکان استفاده کنند. البته در صورتی که شرایط درخواست کننده با الزامات تقاضای آنلاین مطابقت نکند، متقاضی مجبور به ارائه کتبی درخواست اجازه اقامت خواهد بود.

اقامت دائم: طبقه دارنده تجربه اقامت در کانادا: از 2 ژانویه امسال دامنه برنامه «طبقه دارنده تجربه اقامت در کانادا» بیش از پیش گسترش یافته و اکنون خارجیانی که تجربه 12 ماه کار در کانادا را هم داشته باشند مشمول این برنامه خواهند شد. به علاوه دانشجویان خارجی فارغ‌التحصیل کانادا می‌توانند تجربه کار یک ساله خود را بجای مهلت 24 ماهه پیشین در مدت 36 ماهه کسب کنند.

اقامت دائم برنامه جدید فدرال برای نیروهای ماهر: همچنین از 2 ژانویه سال جاری، به منظور رفع نیازهای موجود در زمینه نیروی کار ماهر در بعضی از صنایع و مناطق، تحولاتی در برنامه فدرال برای جذب نیروهای ماهر به اجرا در آمده است. به متقاضیان، برای یکی از مشاغل 43 گانه اعلام شده، در صورتی که از شرایط زیر برخوردار باشند، اجازه اقامت دایم اعطا خواهد شد. شرایط لازم به این شرح است:

– مهارت کافی در یکی از دو زبان انگلیسی یا فرانسوی.

– داشتن پیشنهاد کار از یک کارفرمای کانادایی یا قبولی در برنامه های جذب کارکنان ماهر یکی از ایالات.

– داشتن حداقل دو سال تجربه کاری در زمینه اشتغالی اعلام شده در پنج سال گذشته.

– تطابق با شرایط «رتبه بندی ملی مشاغل» در زمینه شغل مزبور.

. اقامت دائم: برنامه جدید فدرال برای نیروهای ماهر.

از 4 می 2013 یک سیستم جدید گزینش در برنامه فدرال برای نیروهای ماهر به اجرا در خواهد آمد. در سیستم جدید مهارت در زبان مهم‌ترین فاکتور در گزینش بوده، و تاکید بیشتری بر سن متقاضیان خواهد بود. در عین حال در روند ارزیابی مدارک تحصیلی هم تغییراتی به عمل خواهد آمد.

 

مهاجرت به کانادا

علاقمند به دریافت اقامت کانادا هستید؟ آیا برنامه های مهاجرتی این کشور را می شناسید؟ چقدر با کانادا آشنایی دارید؟ شما میتوانید برای پاسخ به سوال های خود ادامه مقاله را مطالعه کنید.کشور کانادا با حدود 36 میلیون نفر جمعیت، در قاره آمریکای شمالی قرار دارد. این کشور دومین کشور وسیع جهان هست. کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد و آب و هوای بیشتر قسمت های این سرزمین سرد است.

اصلی ترین منبع اقتصاد کانادا از صنعت گردشگری، بخش کشاورزی و پتروشیمی به دست می آید. با وجود مکان های طبیعی و تفریحی فراوان، کانادا جزو 15 کشور دیدنی دنیا با آمار گردشگری بیش از 20 میلیون نفر در سال است.همچنین کشور کانادا یکی از مهاجرپذیر ترین کشور های جهان می باشد. در سال هایی که برخی کشورهای جهان درهای مهاجرت خود را به سوی مهاجرن بسته اند، کانادا برای رشد اقتصادی خود و جلوگیری از بالا رفتن میانگین سنی کشور سالانه صد ها هزار مهاجر توانایی که در روند رشد اقتصادی کشور مفید هستند را پذیرش می کند.

از برنامه های مهاجرتی این کشور میتوان به برنامه تخصص کاری، سرمایه گذاری، کارآفرینی، اکسپرس انتری و … اشاره کرد. میتوان گفت معروفترین و پر تقضاترین برنامه مهاجرت به این کشور، برنامه اکسپرس انتری است. کانادا در سال 2015 از این سیستم رونمایی کرد. این برنامه به استان های کانادا کمک می کند که به نسبت نیاز بازار کار خود مهاجران واجد شرایط را کاندید دریافت اقامت دائم کانادا کنند. همچنین در برنامه اکسپرس انتری سرعت پذیرش مهاجران بسیار بیشتر است.

کشور کانادا جدا از بخش مهاجرت، جزوی از برترین کشور های جهان برای تحصیلات است. تحصیل در کانادا کمک شایانی به دانش آموزان و دانشجویان می کند زیرا در این کشور بخش های آموزشی (مدارس،دانشگاها، کالج ها و …) با سیستم های بروز، امنیت فوق العاده و همچنین مدارکی بین المللی در تلاش هستند تا آینده بهتری برای افراد بسازند.

اسکرول به بالا