اقامت کانادا - مهاجرت به کانادا - مهاجرت کانادا

معرفی مهاجران موفق کانادایی قسمت سوم

مهاجرت به کانادا

شاید خود داناوان بیلی هرگز فکر نمی‌کرد که روزی به عنوان سریع ترین مردجهان شناخته شود. او در سال ۱۹۶۷ در شهر منچستر جامائیکا بدنیا آمد و به دلیل برخی از مشکلات در سن ۱۳ سالگی به همراه خانواده خود به کشور کانادا مهاجرت کرد.

داناوان در جوانی علاقه شدیدی به بسکتبال داشت و ساعت های زیادی را مشغول به انجام این ورزش می‌شد. در سال ۱۹۹۱ بیلی به شکل غیر حرفه ای وارد ورزش دو سرعت شد. کار حرفه ای او در آن زمان کارگزار بورس بود.

اما طولی نکشید که علاقه زیادی به ورزش دو سرعت پیدا کرد و وارد عصر جدید زندگی خود شد. داناوان با تلاش فراوان در زمان خود توانست رکورد باورنکردنی دویدن ۱۰۰ متر در ۹.۸۴ را ثبت کند. امری که به گفته کارشناسان ورزشی در آن زمان چیزی غیر ممکن بود.

وی در المپیک ۱۹۹۶ توانست دو مدال طلا در ماده های دوی ۱۰۰ متر و دوی ۴ در ۱۰۰ متر کسب کند. داناوان پس از کنار گذاشتن ورزش یک مرکز ورزشی برای کمک به ورزشکاران آماتور راه اندازی کرد و امروزه بیشتر وقت خود را صرف کارشناسی در تلویزیون می‌کند.

مهاجرت به کانادا

علاقمند به دریافت  اقامت کانادا هستید؟ آیا برنامه های مهاجرتی این کشور را می شناسید؟ چقدر با کانادا آشنایی دارید؟ شما میتوانید برای پاسخ به سوال های خود ادامه مقاله را مطالعه کنید.کشور کانادا با حدود 36 میلیون نفر جمعیت، در قاره آمریکای شمالی قرار دارد. این کشور دومین کشور وسیع جهان هست. کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد و آب و هوای بیشتر قسمت های این سرزمین سرد است.

اصلی ترین منبع اقتصاد کانادا از صنعت گردشگری، بخش کشاورزی و پتروشیمی به دست می آید. با وجود مکان های طبیعی و تفریحی فراوان، کانادا جزو 15 کشور دیدنی دنیا با آمار گردشگری بیش از 20 میلیون نفر در سال است.همچنین کشور کانادا یکی از مهاجرپذیر ترین کشور های جهان می باشد. در سال هایی که برخی کشورهای جهان درهای مهاجرت خود را به سوی مهاجرن بسته اند، کانادا برای رشد اقتصادی خود و جلوگیری از بالا رفتن میانگین سنی کشور سالانه صد ها هزار مهاجر توانایی که در روند رشد اقتصادی کشور مفید هستند را پذیرش می کند.

از برنامه های مهاجرتی این کشور میتوان به برنامه تخصص کاری، سرمایه گذاری، کارآفرینی، اکسپرس انتری و … اشاره کرد. میتوان گفت معروفترین و پر تقضاترین برنامه مهاجرت به این کشور، برنامه اکسپرس انتری است. کانادا در سال 2015 از این سیستم رونمایی کرد. این برنامه به استان های کانادا کمک می کند که به نسبت نیاز بازار کار خود مهاجران واجد شرایط را کاندید دریافت اقامت دائم کانادا کنند. همچنین در برنامه اکسپرس انتری سرعت پذیرش مهاجران بسیار بیشتر است.

کشور کانادا جدا از بخش مهاجرت، جزوی از برترین کشور های جهان برای تحصیلات است. تحصیل در کانادا کمک شایانی به دانش آموزان و دانشجویان می کند زیرا در این کشور بخش های آموزشی (مدارس،دانشگاها، کالج ها و …) با سیستم های بروز، امنیت فوق العاده و همچنین مدارکی بین المللی در تلاش هستند تا آینده بهتری برای افراد بسازند.

اسکرول به بالا