کشور کانادا - اقامت کانادا - مهاجرت به کانادا - مهاجرت کانادا

معرفی مهاجران موفق کانادایی قسمت هشتم

اقامت کانادا

میشایل ژان (Michaëlle Jean)

میشایل ژان در سال ۱۹۵۷ در کشور هایتی بدنیا آمد. پدر او معلم و مدیر یک مدرسه بود، با این حال به دلیل وجود مشکلات حکومت وقت هایتی، وی تا ۱۰ سالگی مجبور به تحصیل در خانه شد. در سال ۱۹۶۸ میشایل به همراه خانواده خود به کبک مهاجرت کردند.

مدت کوتاهی پس از سکونت در کانادا پدر و مادر میشایل از هم جدا شدند. وی همراه با مادر و خواهر خود به مونترال رفت. او پس از چندین سال سخت توانست با نمره های خوب وارد دانشگاه شود و در رشته روزنامه نگاری تحصیل کند.

پس از اتمام تحصیل، خانم ژان موفق شد در شبکه “cbc” کانادا استخدام شود. او در طول فعالیت خود به عنوان یک خبرنگار کمک بسیار زیادی به قربانیان خشونت‌های خانگی کرد. در سال ۲۰۰۵ به دستور ملکه الیزابت دوم، او به اولین زن سیاه پوستی تبدیل شد که موفق می شود فرماندار کل کانادا شود.

میشایل ژان امروزه مشغول کار‌ به عنوان رئیس کالج سنت پال است و هنوز به خیره‌هایی که در زمینه خشونت خانگی فعالیت می‌کنند، کمک می‌کند.

اقامت کانادا

کشور کانادا در شمال قاره آمریکا قرار دارد. این کشور دارای ۱۰ استان می باشد که هر یک از استان های آن از شرایط اقلیمی متفاوتی برخوردار هستند. بر اساس آخرین سرشماری جمعیت کانادا در حدود ۳۷ میلیون نفر بوده است.

بازار کار کانادا از سال ها پیش برای رفع نیاز های خود اقدام به جذب مهاجران از سراسر جهان کرده است. این امر باعث شده تا کانادا به یکی از محبوب‌ترین کشور های جهان برای مهاجرن تبدیل گردد.

مهاجرت به کانادا

امروزه مهاجران برای دریافت اقامت کانادا باید از یکی از روش های مهاجرتی مورد تایید وزارت مهاجرتی و شهروندی کانادا اقدام به دریافت ویزای این کشور کنند. یکی از معروف‌ترین سیستم های مهاجرتی این کشور اکسپرس انتری نام دارد.

برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری از سال ۲۰۱۵ با هدف رفع نیازهای مهاجرتی کانادا راه اندازی شد و تا امروز تعداد بسیار زیادی از مهاجران توانسته‌اند اقامت کانادا را دریافت کنند.

تحصیل در کانادا

تحصیلات و همچنین دریافت مدارکی بین المللی از بزرگ‌ترین خواسته های هر دانشجو و خانواده آن است. تحصیل در کانادا به خودی خود نمیتواند دلیلی بر موفقیت یک فرد شود، اما آموزش در برترین و بروزترین مراکز تحصیلی جهان میتواند کمک شایانی به موفقت افراد در جامع کند.

در کشور کانادا بیش از ۶۰۰ هزار دانش آموز بین المللی در دوره های دبستان، دبیرستان، دانشگاه، کالج … بین المللی در حال تحصیل هست

اسکرول به بالا