اقامت کانادا - مهاجرت به کانادا - مهاجرت کانادا

معرفی مهاجران موفق کانادایی قسمت دوم

اقامت کانادا

مایک لازاریدیس در سال ۱۹۶۱ در خانواده‌ای یونانی تبار در شهر استانبول ترکیه بدنیا آمد. وی در سن ۵ سالگی به همراه خانواده خود به شهر ویندزور کانادا مهاجرت کرد.

علاقه شدید مایک به علم باعث شد تا در سن ۱۲ سالگی تعداد بسیار زیادی از کتاب های علمی کتابخانه عمومی شهر ویندزور را بخواند، او حتی جایزه ای برای مطالعه خود از کتابخانه دریافت کرد.

لازاریدیس در سال ۱۹۷۹ تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته برق آغاز کرد. این تحصیلات زمینه آشنایی او با شرکت های الکترویکی شد. مایک پس از چند سال کسب تجربه در سال ۱۹۸۴ شرکت بلک‌بری لیمیتد را تاسیس کرد. شرکتی که در زمینه تولید تجهیزات مخابراتی و وایرلس فعالیت می‌کند و البته برای ساختن تلفن‌های هوشمند بلک‌بری مشهور است.

مایک لازاریدیس درکنار تاسیس شرکت بلک بری چندین شرکت پژوهشی فیزیک نیز تاسیس کرده است و همیشه در کنار تمامی کار های خود سعی کرده تا کارهای بشردوستانه انجام دهد. ارزش ثروت فعلی او بیش از ۲۰ میلیارد دلار تخمین زده می شود.

مهاجرت به کانادا

علاقمند به دریافت  اقامت کانادا هستید؟ آیا برنامه های مهاجرتی این کشور را می شناسید؟ چقدر با کانادا آشنایی دارید؟ شما میتوانید برای پاسخ به سوال های خود ادامه مقاله را مطالعه کنید.کشور کانادا با حدود 36 میلیون نفر جمعیت، در قاره آمریکای شمالی قرار دارد. این کشور دومین کشور وسیع جهان هست. کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد و آب و هوای بیشتر قسمت های این سرزمین سرد است.

اصلی ترین منبع اقتصاد کانادا از صنعت گردشگری، بخش کشاورزی و پتروشیمی به دست می آید. با وجود مکان های طبیعی و تفریحی فراوان، کانادا جزو 15 کشور دیدنی دنیا با آمار گردشگری بیش از 20 میلیون نفر در سال است.همچنین کشور کانادا یکی از مهاجرپذیر ترین کشور های جهان می باشد. در سال هایی که برخی کشورهای جهان درهای مهاجرت خود را به سوی مهاجرن بسته اند، کانادا برای رشد اقتصادی خود و جلوگیری از بالا رفتن میانگین سنی کشور سالانه صد ها هزار مهاجر توانایی که در روند رشد اقتصادی کشور مفید هستند را پذیرش می کند.

از برنامه های مهاجرتی این کشور میتوان به برنامه تخصص کاری، سرمایه گذاری، کارآفرینی، اکسپرس انتری و … اشاره کرد. میتوان گفت معروفترین و پر تقضاترین برنامه مهاجرت به این کشور، برنامه اکسپرس انتری است. کانادا در سال 2015 از این سیستم رونمایی کرد. این برنامه به استان های کانادا کمک می کند که به نسبت نیاز بازار کار خود مهاجران واجد شرایط را کاندید دریافت اقامت دائم کانادا کنند. همچنین در برنامه اکسپرس انتری سرعت پذیرش مهاجران بسیار بیشتر است.

کشور کانادا جدا از بخش مهاجرت، جزوی از برترین کشور های جهان برای تحصیلات است. تحصیل در کانادا کمک شایانی به دانش آموزان و دانشجویان می کند زیرا در این کشور بخش های آموزشی (مدارس،دانشگاها، کالج ها و …) با سیستم های بروز، امنیت فوق العاده و همچنین مدارکی بین المللی در تلاش هستند تا آینده بهتری برای افراد بسازند.

اسکرول به بالا