اقامت کانادا - مهاجرت به کانادا

نگاهی به سیستم بهداشتی پیشرفته کانادا

اقامت کانادا

به گفته جیسون کنی وزیر مهاجرت کانادا، از زمانی که در ماه مارچ سال ۲۰۱۱ برنامه سوپر ویزا راه اندازی شد، بیش از ۱۵۰۰۰ پدر و مادر و پدربزرگ و مادر بزرگ، از این ویزا استفاده کرده‌اند. کنی در این باره گفت که سوپر ویزای والدین، باعث یکپارچگی و انعطاف خانواده شده و محبوبیت آن به وضوح مشاهده می‌گردد. دولت ما در مورد یکپارچگی و همگرایی خانواده‌ها متعهد است. باعث بسی خوشنودی است که می‌بینیم پدر و مادر و پدربزرگ و مادر بزرگ‌های بیشتری، این شانس را پیدا می‌کنند که با بهترین کسان خود، زمان بیشتری را صرف کنند. بیش از ۱۰۰۰ سوپر ویزا صادر می‌گردد، نرخ ویزاهای تایید شده نسبت به درخواست‌ها، حدود ۸۶ درصد می‌باشد.

سوپر ویزا دارای مجوز چند بار ورود برای مدت ۱۰ سال است که والدین را مجاز می‌کند تا با هر بار ورود تا دو سال در کانادا حضور داشته باشند. این ویزا به والدین آزادی عمل می‌دهد تا از کشور خود به کانادا بدون نیاز به اقامت طولانی رفت و آمد نمایند. پروسه اخذ این ویزا برای والدین، ساده و بدون حاشیه است. متقاضیان دریافت سوپر ویزا باید اثبات نمایند که بچه‌ها و نوه‌هایشان که قصد ملاقاتشان را دارند، دارای حداقل سطح درآمد هستند، بیمه کامل درمانی کانادایی را خریداری کرده‌اند و توانایی پرداخت هزینه آزمایشات پزشکی مهاجرت را دارند. تقریباً ۹۹ درصد از متقاضیانی که واجد شرایط مالی فوق بوده‌اند، در سایر بندهای شرایط اخذ مجوز سوپر ویزا نیز، وضعیت قابل قبولی داشته‌اند.

مهاجرت به کانادا

علاقمند به دریافت اقامت کانادا هستید؟ آیا برنامه های مهاجرتی این کشور را می شناسید؟ چقدر با کانادا آشنایی دارید؟ شما میتوانید برای پاسخ به سوال های خود ادامه مقاله را مطالعه کنید.کشور کانادا با حدود 36 میلیون نفر جمعیت، در قاره آمریکای شمالی قرار دارد. این کشور دومین کشور وسیع جهان هست. کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد و آب و هوای بیشتر قسمت های این سرزمین سرد است.

اصلی ترین منبع اقتصاد کانادا از صنعت گردشگری، بخش کشاورزی و پتروشیمی به دست می آید. با وجود مکان های طبیعی و تفریحی فراوان، کانادا جزو 15 کشور دیدنی دنیا با آمار گردشگری بیش از 20 میلیون نفر در سال است.همچنین کشور کانادا یکی از مهاجرپذیر ترین کشور های جهان می باشد. در سال هایی که برخی کشورهای جهان درهای مهاجرت خود را به سوی مهاجرن بسته اند، کانادا برای رشد اقتصادی خود و جلوگیری از بالا رفتن میانگین سنی کشور سالانه صد ها هزار مهاجر توانایی که در روند رشد اقتصادی کشور مفید هستند را پذیرش می کند.

از برنامه های مهاجرتی این کشور میتوان به برنامه تخصص کاری، سرمایه گذاری، کارآفرینی، اکسپرس انتری و … اشاره کرد. میتوان گفت معروفترین و پر تقضاترین برنامه مهاجرت به این کشور، برنامه اکسپرس انتری است. کانادا در سال 2015 از این سیستم رونمایی کرد. این برنامه به استان های کانادا کمک می کند که به نسبت نیاز بازار کار خود مهاجران واجد شرایط را کاندید دریافت اقامت دائم کانادا کنند. همچنین در برنامه اکسپرس انتری سرعت پذیرش مهاجران بسیار بیشتر است.

کشور کانادا جدا از بخش مهاجرت، جزوی از برترین کشور های جهان برای تحصیلات است. تحصیل در کانادا کمک شایانی به دانش آموزان و دانشجویان می کند زیرا در این کشور بخش های آموزشی (مدارس،دانشگاها، کالج ها و …) با سیستم های بروز، امنیت فوق العاده و همچنین مدارکی بین المللی در تلاش هستند تا آینده بهتری برای افراد بسازند.

اسکرول به بالا