اقامت کانادا - مهاجرت به کانادا

نگاهی به وضعیت مهندسین مهاجر به کانادا

اقامت کانادا

همه ساله، هزاران مهندس با گواهینامه‌ها و معلومات بین‌المللی به کانادا مهاجرت می‌کنند. بررسی حدود ۱۲ درصد از مهندسان در کانادا آن‌ها را در مشاغلی چون خدمات شهری، الکتریکی، صنعتی، ساخت و تولید و مکانیک طبقه بندی می‌کند. یک بررسی تازه منتشر شده توسط جامعه مهندسان کانادا درباره بازار کار نشان می‌دهد که تمایل بازار اقتصادی به مهندسان از اهمیت خاصی برخوردار است. گزارشی با عنوان «بازار کار مهندسان در کانادا: پروژه‌هایی تا سال ۲۰۲۰، که چشم اندازی است از نظم و ترتیب و شرایط جغرافیایی و شرایط بین‌المللی در بازار کار مهندسان منتشر شده است.».

آقای Mark Bourgeois مدیر روابط عمومی مهندسان کاناداست و عنوان می‌دارد که مهندسان کانادا یک سازمان ملی متشکل از اتحادیه های مرتبط و ۱۲ استان است که کارش تنظیم برنامه های مهندسی در کانادا می‌باشد. آقای مارک می‌گوید کانادا دارای کمبود مهندس در طی ۱۰ سال از زمان تخصصی شدن حیطه های مهندسی است.

وی با اشاره به پیش بینی‌های مطرح شده در گزارش می‌گوید تا سال ۲۰۲۰، ۹۵۰۰۰ مهندس، بازنشسته خواهند شد و این باعث کمبودی در جامعه مهندسی می‌شود که فارغ‌التحصیلان کانادایی و فارغ‌التحصیلان تجربه دار بین‌المللی نیز نمی‌توانند آن‌را جبران نمایند.

عدم تعادل بین تأمین مهندس و تقاضای موجود، بسیار جدی خواهد شد. هنگامی که بازار کار مهندسی از منطقه ای به منطقه دیگر متغیر است، بازار باید راهی را بیابد که بتواند تعادل بین نیروی کار بازنشسته شده و فارغ‌التحصیلان آموزش دیده و مهندسان خارجی که مایل به کار در کانادا هستند را برقرار نماید.

مدیر آژانس کاریابی Randstad آقای جان هین باکس، می‌گوید: کمبود شدید متخصصان ماهر به طور غیر قابل انکاری در چالش‌های پیش رو در صنایع مهندسی کانادا تأثیر بسزایی دارد. این کمبود در اثر افزایش رقابت‌های جهانی برای جذب متخصصان به وقوع پیوسته است. تمایل به نیروی متخصص طبیعی است که افزایش یابد، در حالی که نیاز شرکت‌ها باعث شده تا نیروی متخصص رده بالا را ایجاد و تشویق و ابقا نمایند.

مهاجرت به کانادا

علاقمند به دریافت مهاجرت به کانادا هستید؟ آیا برنامه های مهاجرتی این کشور را می شناسید؟ چقدر با کانادا آشنایی دارید؟ شما میتوانید برای پاسخ به سوال های خود ادامه مقاله را مطالعه کنید.کشور کانادا با حدود 36 میلیون نفر جمعیت، در قاره آمریکای شمالی قرار دارد. این کشور دومین کشور وسیع جهان هست. کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد و آب و هوای بیشتر قسمت های این سرزمین سرد است.

اصلی ترین منبع اقتصاد کانادا از صنعت گردشگری، بخش کشاورزی و پتروشیمی به دست می آید. با وجود مکان های طبیعی و تفریحی فراوان، کانادا جزو 15 کشور دیدنی دنیا با آمار گردشگری بیش از 20 میلیون نفر در سال است.همچنین کشور کانادا یکی از مهاجرپذیر ترین کشور های جهان می باشد. در سال هایی که برخی کشورهای جهان درهای مهاجرت خود را به سوی مهاجرن بسته اند، کانادا برای رشد اقتصادی خود و جلوگیری از بالا رفتن میانگین سنی کشور سالانه صد ها هزار مهاجر توانایی که در روند رشد اقتصادی کشور مفید هستند را پذیرش می کند.

از برنامه های مهاجرتی این کشور میتوان به برنامه تخصص کاری، سرمایه گذاری، کارآفرینی، اکسپرس انتری و … اشاره کرد. میتوان گفت معروفترین و پر تقضاترین برنامه مهاجرت به این کشور، برنامه اکسپرس انتری است. کانادا در سال 2015 از این سیستم رونمایی کرد. این برنامه به استان های کانادا کمک می کند که به نسبت نیاز بازار کار خود مهاجران واجد شرایط را کاندید دریافت اقامت دائم کانادا کنند. همچنین در برنامه اکسپرس انتری سرعت پذیرش مهاجران بسیار بیشتر است.

کشور کانادا جدا از بخش مهاجرت، جزوی از برترین کشور های جهان برای تحصیلات است. تحصیل در کانادا کمک شایانی به دانش آموزان و دانشجویان می کند زیرا در این کشور بخش های آموزشی (مدارس،دانشگاها، کالج ها و …) با سیستم های بروز، امنیت فوق العاده و همچنین مدارکی بین المللی در تلاش هستند تا آینده بهتری برای افراد بسازند.

اسکرول به بالا