اهمیت بیشتر سن و زبان برای مهاجرت به کانادا

دولت فدرال در ماه می آینده اجرای برنامه مهاجرتی جدید خود را آغاز خواهد کرد. آن چنانکه کنی وزیر مهاجرت چهارشنبه گفت تمرکز دولت بر این امر خواهد بود که مهندسین و دکترهایی که به کانادا می‌آیند به رانندگان تاکسی تبدیل نشوند.

در برنامه جدید مهاجرت به کانادا , دولت کانادا بر آنست که تقدم را بر جوانی و مهارت زبانی متقاضیان و همسران آنان قرار دهد. در این سیستم جدید دولت امتیاز بیشتری برای تجربیات کاری متقاضیان در نظر خواهد گرفت و مهاجران آینده می‌بایستی پیش از ورود به کانادا اقدام به ارزیابی مدارک تحصیلی خود کنند.

کنی می‌گوید : «این اصلاحات به منظور افزایش ثمرات اقتصادی نوآمدگان و کمک به بهره‌وری کشور، در حالی که نیروی کار در کانادا رو به کاهش دارد، برنامه ریزی و اجرا می‌شود. به جای اینکه مهندسین به رانندگان تاکسی و دکترها به فروشنده مغازه تبدیل شوند، آن‌ها باید اینجا هم مهندس و دکتر باقی بمانند». مطالعات نشان می‌دهد که نرخ بیکاری و بیکاری پنهان در بین نوآمدگان بیش از جمعیتی است که در این کشور متولد شده‌اند. کنی می‌گوید که هدف اصلی تغییر این الگو بوده تا وضعیت مهاجران به آمار ملی کشور نزدیک گردد.

او اضافه می‌کند وقتی از چهارم ماه می سال 2013 اجرای برنامه جدید آغاز گردد، انتظار می‌رود زمان بررسی و پاسخ گویی به درخواست‌های مهاجرت از چند سال در شرایط فعلی به چند ماه کاهشی‌اید. در عین حال دولت سقفی برای تعداد درخواست‌های مهاجرت در نظر خواهد گرفت تا از طولانی شدن لیست منتظران جلوگیری شود.

برنامهٔ اعطای ویزا برای سرمایه گذاران به کانادا هم دچار تغییراتی خواهد شد. تا کنون خارجیان ثروتمندی که برای سرمایه گذاری حداقل 800 هزار دلار در کانادا آمادگی داشتند اقامت دائم را دریافت می‌کردند. اما در مقایسه با برنامه های مشابه در دیگر کشورها، این برنامه بیش از حد سخاوتمندانه تلقی می‌گردد چرا که این سرمایه در واقع یک وام بوده و در پنج سال باز پرداخت خواهد شد. اکنون 25 هزار نفر در لیست انتظار این برنامه قرار دارند که 86 هزار نفر از آنان برای وابستگان خود هم تقاضای اقامت کرده‌اند. دولت کانادا بر آنست که از تمایل این منتظران برای قبول قواعد جدید در قبال بررسی سریع درخواستشان نظر خواهی کند.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
[Total: 0 Average: 0]