تحصیل در کانادا - اقامت کانادا

آخرین آمار تعداد دانش آموزان بین المللی در کانادا

تحصیل در کانادا

بر اساس آمار منتشر شده از سازمان مهاجرت کانادا، در سال تحصیلی ۲۰۱۸/۲۰۱۹ حدود ۵۷۲ هزار دانش آموز بین المللی به خاک این کشور برای تحصیلات مهاجرت کرده اند که این آمار به نسبت سال تحصیلی ۲۰۱۷، ۱۶/۲۵ درصد رشد داشته است.

همانند چند سال اخیر بیشترین تعداد دانش آموزان بین المللی کانادا، متعلق به هندی ها با حدود ۱۷۰ هزار نفر بوده است. همچنین در سال ۲۰۱۸، بیش از ۱۰ هزار ایرانی برای تحصیل به کانادا مهاجرت کرده اند.

از مجموع ۵۷۲ هزار دانش آموز،حدود ۷۶ درصد آنان برای دوره های تحصیلی بعد از دبیرستان، حدود ۱۳ درصد برای تحصیل در مدارس و بقیه آنان برای دیگر دوره های آموزشی به کانادا مهاجرت کرده اند.

مهاجرت به کانادا

کشور کانادا یکی از برترین کشور های جهان برای زندگی است. بر اساس شاخص کیفیت زندگی در سال 2019 این کشور جزوی از 5 کشور برتر جهان بوده است. بزرگترین رمز موفقیت کانادا در اجرای سطح رفاه مردم، اجرای درست قوانین و همچینین آموزش فوق العاده است.آموزش در این کشور دارای اهمیت بسیار زیادی است به همین دلیل در تمامی دوره های تحصیلی، یادگیری با بروز ترین شیوه های جهانی صورت می گیرد.

تحصیل در کانادا مانند سایر کشور ها  شامل دوره های خصوصی و دولتی می شود. مدارس و دانشگاه ها برای افرادی که دارای اقامت کانادا هستند هزینه ی به نسبت پایین تری دارند، اما سیاست های یادگیری در این کشور بدون هیچ تبعیضی در زمینه امنیت، آموزش و … برای دانش آموزان بین المللی است.آمار گویای موفقیت این کشور در اجرای سیاست های آموزشی است. کانادا دارای بیش از 10 دانشگاه در برترین دانشگاه های جهان مانند مک گیل، تورنتو و …‌ می باشد که در‌تمامی آن ها شمار زیادی دانشجوی بین المللی در حال تحصیل هستند.

بر اساس آخرین داده های منتشر شده بیش از ۵۵۰ هزار دانش آموز بین المللی در تمامی سطح های تحصیلی در این کشور آموزش می بینند.

 

اسکرول به بالا