تحصیل در کانادا - اقامت کانادا

احتمال کاهش محدودیت های دانشجویان بین المللی کانادا

تحصیل در کانادا

بر اساس جدیدترین اخبار منتشر شده، وزیر مهاجرت کشور کانادا “مارکو مندیچینو” و وزیر بهداشت کشور “پتی حاجیدو” نامه ای با موضوع رفع محدودیت‌های مسافرتی دانشجویان بین المللی به دولت های استان ها ارسال کرده اند.

در این نامه خواسته شده است برای بررسی تا ۲۴ جولای لیستی از تمامی اطلاعات لازم برای صلاحیت پذیرش دانشجویان و افراد خانواده آنان، ارایه شود.

این مشخصات شامل اطلاعاتی از وضعیت درمانی برای دانشجویان بین المللی، پروتکل های اجرا و نظارت بر قرنطینه ۱۴ روزه دانشجویان می شود‌‌.

از تاریخ ۱۸ مارس به دلیل بیماری کرونا دانشجویان بین المللی امکان ورود به کانادا را نداشته اند، بجز افرادی که از قبل این تاریخ مجوز ورود کسب کرده بودند. با این حال کشور کانادا به سرعت به دنبال رفع محدودیت های پیش آمده است و در چند روز گذشته محدودیت های ورودی دانشجویان بین المللی ایالات متحده را برداشته است.

مهاجرت به کانادا

کشور کانادا یکی از برترین کشور های جهان برای زندگی است. بر اساس شاخص کیفیت زندگی در سال 2019 این کشور جزوی از 5 کشور برتر جهان بوده است. بزرگترین رمز موفقیت کانادا در اجرای سطح رفاه مردم، اجرای درست قوانین و همچینین آموزش فوق العاده است.آموزش در این کشور دارای اهمیت بسیار زیادی است به همین دلیل در تمامی دوره های تحصیلی، یادگیری با بروز ترین شیوه های جهانی صورت می گیرد.

تحصیل در کانادا مانند سایر کشور ها  شامل دوره های خصوصی و دولتی می شود. مدارس و دانشگاه ها برای افرادی که دارای اقامت کانادا هستند هزینه ی به نسبت پایین تری دارند، اما سیاست های یادگیری در این کشور بدون هیچ تبعیضی در زمینه امنیت، آموزش و … برای دانش آموزان بین المللی است.آمار گویای موفقیت این کشور در اجرای سیاست های آموزشی است. کانادا دارای بیش از 10 دانشگاه در برترین دانشگاه های جهان مانند مک گیل، تورنتو و …‌ می باشد که در‌تمامی آن ها شمار زیادی دانشجوی بین المللی در حال تحصیل هستند.

بر اساس آخرین داده های منتشر شده بیش از ۵۵۰ هزار دانش آموز بین المللی در تمامی سطح های تحصیلی در این کشور آموزش می بینند.

اسکرول به بالا