تحصیل در کانادا - اقامت کانادا

تحصیلات رایگان برای شهروندان کم درآمد کانادایی در استان انتاریو

تحصیل در کانادا

وزیر آموزش و پرورش استان انتاریو، مریل فولرتون از طرح آموزشی OSAP(حمایت مالی از دانشجویان کم درآمد) دفاع کامل کرد.

برنامه OSAP که در هفته های گذشته باعث نگرانی برای دانشگاه ها و کالج ها شده است باعث می شود که تا ۱۰ درصد تمامی شهریه های تحصیلی کاهش یابد.

در این طرح برنامه حمایت کامل از دانشجویان کم درآمد استان انتاریو تا سطح رایگان کردن تحصیل برای آنها پیش بینی شده است.

مهاجرت به کانادا

کشور کانادا یکی از برترین کشور های جهان برای زندگی است. بر اساس شاخص کیفیت زندگی در سال 2019 این کشور جزوی از 5 کشور برتر جهان بوده است. بزرگترین رمز موفقیت کانادا در اجرای سطح رفاه مردم، اجرای درست قوانین و همچینین آموزش فوق العاده است.آموزش در این کشور دارای اهمیت بسیار زیادی است به همین دلیل در تمامی دوره های تحصیلی، یادگیری با بروز ترین شیوه های جهانی صورت می گیرد.

تحصیل در کانادا مانند سایر کشور ها  شامل دوره های خصوصی و دولتی می شود. مدارس و دانشگاه ها برای افرادی که دارای اقامت کانادا هستند هزینه ی به نسبت پایین تری دارند، اما سیاست های یادگیری در این کشور بدون هیچ تبعیضی در زمینه امنیت، آموزش و … برای دانش آموزان بین المللی است.آمار گویای موفقیت این کشور در اجرای سیاست های آموزشی است. کانادا دارای بیش از 10 دانشگاه در برترین دانشگاه های جهان مانند مک گیل، تورنتو و …‌ می باشد که در‌تمامی آن ها شمار زیادی دانشجوی بین المللی در حال تحصیل هستند.

بر اساس آخرین داده های منتشر شده بیش از ۵۵۰ هزار دانش آموز بین المللی در تمامی سطح های تحصیلی در این کشور آموزش می بینند.

 

اسکرول به بالا