تحصیل در کانادا - اقامت کانادا

دریافت اقامت دائم کانادا از طریق تحصیلات در استان کبک

تحصیل در کانادا

کبک یکی از معروفترین استان های کانادا برای تحصیلات دانشجویی است. این استان برای علاقمندان به دریافت اقامت دائم کانادا از طریق تحصیلات برنامه خاصی را در نظر دارد.

این طرح شامل افرادی می شود که در یکی از دانشگاه های استان کبک در دوره های لیسانس، فوق لیسانس، دکترا یا دوره های کالج تحصیل کرده و دارای شرایط زیر باشند(برای درخواست اقامت دائم)

افرادی که تحصیلات خود را در دانشگاه سپری کرده اند، باید فارغ التحصیل در یکی از دوره های لیسانس، فوق لیسانس یا دکترا باشند

برای کسانی که دوره کالج را گذرانده اند، باید حتما دوره آنان در کالج های مورد تایید اداره مهاجرت بوده و نباید زمان دوره آنان کمتر از ۲ سال (۱۸۰۰ ساعت) به صورت تمام وقت بوده باشد.

متقاضیان برای درخواست خود حتما باید دارای مدرک زبان فرانسه B2 باشند یا تحصیلات آنان در استان، کاملا به زبان فرانسوی بوده باشد.

باید حتما نیمی از دوره تحصیلی افراد سپری شده باشد

هنگام درخواست برای اقامت باید درخواست کنندگان فارغ التحصیل شده یا کمتر از شش ماه دیگر تحصیلاتشان به پایان برسد

افراد باید ثابت کنند که دارای توان مالی زندگی (حداقل ۳ ماه) برای خود و خانواده خود هستند.

تعهدی برای بازگشت یا بورسیه از کشور خود نداشته نباشند

نباید از زمان فارغ التحصیلی افراد بیش از ۳ سال گذشته باشد

مهاجرت به کانادا

کشور کانادا یکی از برترین کشور های جهان برای زندگی است. بر اساس شاخص کیفیت زندگی در سال 2019 این کشور جزوی از 5 کشور برتر جهان بوده است. بزرگترین رمز موفقیت کانادا در اجرای سطح رفاه مردم، اجرای درست قوانین و همچینین آموزش فوق العاده است.آموزش در این کشور دارای اهمیت بسیار زیادی است به همین دلیل در تمامی دوره های تحصیلی، یادگیری با بروز ترین شیوه های جهانی صورت می گیرد.

تحصیل در کانادا مانند سایر کشور ها  شامل دوره های خصوصی و دولتی می شود. مدارس و دانشگاه ها برای افرادی که دارای اقامت کانادا هستند هزینه ی به نسبت پایین تری دارند، اما سیاست های یادگیری در این کشور بدون هیچ تبعیضی در زمینه امنیت، آموزش و … برای دانش آموزان بین المللی است.آمار گویای موفقیت این کشور در اجرای سیاست های آموزشی است. کانادا دارای بیش از 10 دانشگاه در برترین دانشگاه های جهان مانند مک گیل، تورنتو و …‌ می باشد که در‌تمامی آن ها شمار زیادی دانشجوی بین المللی در حال تحصیل هستند.

بر اساس آخرین داده های منتشر شده بیش از ۵۵۰ هزار دانش آموز بین المللی در تمامی سطح های تحصیلی در این کشور آموزش می بینند.

اسکرول به بالا