تحصیل در کانادا - اقامت کانادا

معرفی چهار دانشگاه برتر کانادا

تحصیل در کانادا قسمت اول: دانشگاه تورنتو

شهر تورنتو مرکز استان انتاریو و چهارمین شهر پرجمعیت آمریکای شمالی پس از مکزیکو سیتی، نیویورک و لس آنجلس است.

در حدود سال ۱۷۹۳ این شهر توسط اروپایی ها کشف شده است. نام این شهر برگرفته از زبان ایروکوا است، که معنی آن “محلی که درختان بر روی آب ایستاده اند” است. تورنتو پایتخت اقتصادی کانادا و یکی از مراکز بزرگ اقتصادی جهان است. یکی از معروف ترین مکان های این شهر دانشگاه تورنتو است.

این دانشگاه برترین و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کانادا است که سال تاسیس آن به ۱۸۲۷ باز می گردد. دانشگاه تورنتو در چند سال اخیر جزو ۱۵ دانشگاهی است که بیشترین دانشجو را وارد بازار کار در جهان کرده است.

این دانشگاه در مجموع میزبان بیش از ۶۰ هزار دانشجو و ۳ هزار کارمند است. درحدود ۳۰ درصد از دانشجویان این مکان را دانشجو های بین المللی تشکیل می دهند.

در این دانشگاه بیش از ۷۰۰ رشته تحصیلی برای تمامی دوره های آموزشی وجود دارد. از بزرگ ترین دست آوردهای دانشگاه میتوان به کشف انسولین و سلول های بنیادین اشاره کرد همچنین بودجه تحقیقاتی این دانشگاه در حدود ۲ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

گوشه ای از امکانات برتر دانشگاه شامل کمپ های دانشجویی، بیش از ۴۰ کتابخانه، زمین های ورزشی که برای مسابقات جهانی از آنان استفاده می شود و خوابگاه های استاندارد می شود.

مهاجرت به کانادا

کشور کانادا یکی از برترین کشور های جهان برای زندگی است. بر اساس شاخص کیفیت زندگی در سال 2019 این کشور جزوی از 5 کشور برتر جهان بوده است. بزرگترین رمز موفقیت کانادا در اجرای سطح رفاه مردم، اجرای درست قوانین و همچینین آموزش فوق العاده است.آموزش در این کشور دارای اهمیت بسیار زیادی است به همین دلیل در تمامی دوره های تحصیلی، یادگیری با بروز ترین شیوه های جهانی صورت می گیرد.

تحصیل در کانادا مانند سایر کشور ها  شامل دوره های خصوصی و دولتی می شود. مدارس و دانشگاه ها برای افرادی که دارای اقامت کانادا هستند هزینه ی به نسبت پایین تری دارند، اما سیاست های یادگیری در این کشور بدون هیچ تبعیضی در زمینه امنیت، آموزش و … برای دانش آموزان بین المللی است.آمار گویای موفقیت این کشور در اجرای سیاست های آموزشی است. کانادا دارای بیش از 10 دانشگاه در برترین دانشگاه های جهان مانند مک گیل، تورنتو و …‌ می باشد که در‌تمامی آن ها شمار زیادی دانشجوی بین المللی در حال تحصیل هستند.

بر اساس آخرین داده های منتشر شده بیش از ۵۵۰ هزار دانش آموز بین المللی در تمامی سطح های تحصیلی در این کشور آموزش می بینند.

اسکرول به بالا