تحصیل در کانادا

تحصیل در کشور کانادا قسمت دوم: دانشگاه کلگری

تحصیل در کشور کانادا قسمت دوم: دانشگاه کلگری

این دانشگاه در شهر کلگری استان آلبرتا واقع شده و پذیرای بیش از 32 هزار دانشجو در 200 رشته تحصیلی است. محوطه اصلی دانشگاه وسعتی در حدود 200 هکتار دارد.

این دانشگاه با  مساحت بسیار وسیعش یکی از بزرگترین دانشگاه های استان آلبرتا به شمار می رود. دانشگاه کلگری در 26 آوریل سال 1966 تاسیس شده است. این دانشگاه دارای بیش از 10 دانشکده می باشد کع از معروفترین آنان میتوان به دانشکده پرستاری, هنر, مدیریت مالی و … اشاره کرد.

دانشگاه کلگری جزو 100 دانشگاه برتر جهان می باشد و در سال 2016 به عنوان یکی برترین دانشگاه آمریکای شمالی انتخاب شده است. همچنین این دانشگاه چندین سال است که جزوری از 10 دانشگاه برتر در کشور کانادا است.

از مشهورترین افرادی که در کلگری تحصیل کرده اند می توان به جیمز گاسلینگ خالق زبان برنامه نویسی جاوا، استفن هارپر نخست وزیر کانادا ، چیپ ویلسون مالک موسسه Lululemon Athletica و … اشاره کرد.


مهاجرت به کانادا

کشور کانادا یکی از برترین کشور های جهان برای زندگی است. بر اساس شاخص کیفیت زندگی در سال 2019 این کشور جزوی از 5 کشور برتر جهان بوده است. بزرگترین رمز موفقیت کانادا در اجرای سطح رفاه مردم، اجرای درست قوانین و همچینین آموزش فوق العاده است.

آموزش در این کشور دارای اهمیت بسیار زیادی است به همین دلیل در تمامی دوره های تحصیلی، یادگیری با بروز ترین شیوه های جهانی صورت می گیرد.

تحصیل در کانادا مانند سایر کشور ها  شامل دوره های خصوصی و دولتی می شود. مدارس و دانشگاه ها برای افرادی که دارای اقامت کانادا هستند هزینه ی به نسبت پایین تری دارند، اما سیاست های یادگیری در این کشور بدون هیچ تبعیضی در زمینه امنیت، آموزش و … برای دانش آموزان بین المللی است.

آمار گویای موفقیت این کشور در اجرای سیاست های آموزشی است. کانادا دارای بیش از 10 دانشگاه در برترین دانشگاه های جهان مانند مک گیل، تورنتو و …‌ می باشد که در‌تمامی آن ها شمار زیادی دانشجوی بین المللی در حال تحصیل هستند.

بر اساس آخرین داده های منتشر شده بیش از ۵۵۰ هزار دانش آموز بین المللی در تمامی سطح های تحصیلی در این کشور آموزش می بینند.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
[Total: 3 Average: 5]