تغیرات جدید در مهاجرت به کانادا

سیستم مهاجرت به کانادا همچنان در حال تغیر است. این تغیرات در جهت سرعت بیشتر در رسیدگی به پرونده های مهاجرتی مانند سرمایه گذاری در کانادا و یا نیروی کار مهر می‌باشد. در این مقاله با مهم‌ترین تغیرات برنامه های مهاجرت به کانادا می‌پردازیم.
. اجازه کار موقت.

از 15 دسامبر 2012 خارجیان مقیم کانادا که اجازه کار یا تقاضای سکونت دایمی آنان تحت بررسی باشد تا خاتمه روند بررسی تقاضایشان قادر به کسب اجازه کار موقت خواهند بود. پیش از آن البته برنامه های مشابهی، از جمله اجازه کار همسران خارجی شهروندان کانادا یا دارندگان اقامت دائم، اعمال می‌شد. اما با تغییرات جدید تمام متقاضیان مقیم کانادا برای یک سال اجازه اشتغال را خواهند داشت.

. امکان تقاضای آنلاین برای اقامت موقت.

همچنین از همین تاریخ متقاضیان کسب اقامت موقت کانادا در سراسر جهان خواهند توانست درخواست خود را به صورت آنلاین تسلیم کنند. متقاضیان ویزای اقامت موقت، تحصیل، کار یا تمدید ویزا می‌توانند از این امکان استفاده کنند. البته در صورتی که شرایط درخواست کننده با الزامات تقاضای آنلاین مطابقت نکند، متقاضی مجبور به ارائه کتبی درخواست اجازه اقامت خواهد بود.

. اقامت دائم: طبقه دارنده تجربه اقامت در کانادا.

از 2 ژانویه امسال دامنه برنامه «طبقه دارنده تجربه اقامت در کانادا» بیش از پیش گسترش یافته و اکنون خارجیانی که تجربه 12 ماه کار در کانادا را هم داشته باشند مشمول این برنامه خواهند شد. به علاوه دانشجویان خارجی فارغ‌التحصیل کانادا می‌توانند تجربه کار یک ساله خود را بجای مهلت 24 ماهه پیشین در مدت 36 ماهه کسب کنند.

. اقامت دائم: برنامه جدید فدرال برای نیروهای ماهر.

همچنین از 2 ژانویه سال جاری، به منظور رفع نیازهای موجود در زمینه نیروی کار ماهر در بعضی از صنایع و مناطق، تحولاتی در برنامه فدرال برای جذب نیروهای ماهر به اجرا در آمده است. به متقاضیان، برای یکی از مشاغل 43 گانه اعلام شده، در صورتی که از شرایط زیر برخوردار باشند، اجازه اقامت دایم اعطا خواهد شد. شرایط لازم به این شرح است:

– مهارت کافی در یکی از دو زبان انگلیسی یا فرانسوی.

– داشتن پیشنهاد کار از یک کارفرمای کانادایی یا قبولی در برنامه های جذب کارکنان ماهر یکی از ایالات.

– داشتن حداقل دو سال تجربه کاری در زمینه اشتغالی اعلام شده در پنج سال گذشته.

– تطابق با شرایط «رتبه بندی ملی مشاغل» در زمینه شغل مزبور.

. اقامت دائم: برنامه جدید فدرال برای نیروهای ماهر.

از 4 می 2013 یک سیستم جدید گزینش در برنامه فدرال برای نیروهای ماهر به اجرا در خواهد آمد. در سیستم جدید مهارت در زبان مهم‌ترین فاکتور در گزینش بوده، و تاکید بیشتری بر سن متقاضیان خواهد بود. در عین حال در روند ارزیابی مدارک تحصیلی هم تغییراتی به عمل خواهد آمد.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
[Total: 0 Average: 0]