نیروی کار - کشور کانادا - اقامت کانادا - مهاجرت به کانادا - مهاجرت کانادا

مشکل کمبود نیروی کار در کانادا

براساس جدیدترین اخبار، با توجه به کمبود بی سابقه نیروی کار در کانادا بسیاری از اورژانس های کشور دچار مشکل کمبود پرستار شده‌اند.

در کنار مشاغل مربوط به مراقبت‌های بهداشتی شغل‌های خدماتی نیز دچار همین مشکل شدند.

سازمان مهاجرتی این کشور در تلاش است با معرفی مسیرهای مهاجرتی جدید، مشکلات کمبود نیروی کار ماهر را کاهش دهد.

 کانادا یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای جهان است. با توجه به منابع فوق العاده، این کشور از سالیان دور برای کمبود نیروی کاری خود مجبور به پذیرش مهاجران بود.

 از شرایط مورد نیاز برای شرکت در برنامه نیروی متخصص می‌توان به داشتن مدرک زبان، سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی، مدرک تحصیلی، تمکن مالی اشاره کرد.

اقامت کانادا

کشور کانادا در شمال قاره آمریکا قرار دارد. این کشور دارای ۱۰ استان می باشد که هر یک از استان های آن از شرایط اقلیمی متفاوتی برخوردار هستند. بر اساس آخرین سرشماری جمعیت کانادا در حدود ۳۷ میلیون نفر بوده است.

بازار کار کانادا از سال ها پیش برای رفع نیاز های خود اقدام به جذب مهاجران از سراسر جهان کرده است. این امر باعث شده تا کانادا به یکی از محبوب‌ترین کشور های جهان برای مهاجرن تبدیل گردد.

مهاجرت به کانادا

امروزه مهاجران برای دریافت اقامت کانادا باید از یکی از روش های مهاجرتی مورد تایید وزارت مهاجرتی و شهروندی کانادا اقدام به دریافت ویزای این کشور کنند. یکی از معروف‌ترین سیستم های مهاجرتی این کشور اکسپرس انتری نام دارد.

برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری از سال ۲۰۱۵ با هدف رفع نیازهای مهاجرتی کانادا راه اندازی شد و تا امروز تعداد بسیار زیادی از مهاجران توانسته‌اند اقامت کانادا را دریافت کنند.

تحصیل در کانادا

تحصیلات و همچنین دریافت مدارکی بین المللی از بزرگ‌ترین خواسته های هر دانشجو و خانواده آن است. تحصیل در کانادا به خودی خود نمیتواند دلیلی بر موفقیت یک فرد شود، اما آموزش در برترین و بروزترین مراکز تحصیلی جهان میتواند کمک شایانی به موفقت افراد در جامع کند.

در کشور کانادا بیش از ۶۰۰ هزار دانش آموز بین المللی در دوره های دبستان، دبیرستان، دانشگاه، کالج … بین المللی در حال تحصیل هست

اسکرول به بالا