اقامت کانادا - مهاجرت به کانادا - مهاجرت کانادا

آشنایی با شهر تورنتو کانادا

مهاجرت به کانادا

تورنتو “Toronto” مرکز استان انتاریو و پرجمعیت‌ترین شهر کانادا است. جمعیت این شهر بیش از ۲/۷ میلیون نفر است. تورنتو چهارمین شهر پرجمعیت آمریکای شمالی پس از مکزیکو سیتی، نیویورک و لس آنجلس است.

تاریخچه این شهر به پیش از سال ۱۸۰۰ میلادی باز میگردد. زمانیکه اروپایی ها برای اولین بار وارد این منطقه شدند قبیله ای به نام هورون در آنجا ساکن بوده است. نام شهر تورنتو برگرفته از کلمه تکارونتو می باشد که معنی آن محلی است که درختان بر روی آب ایستاده اند.

تورنتو به عنوان پایتخت اقتصادی کانادا و یکی از مراکز اقتصادی بزرگ جهان، یک شهر جهانی محسوب می‌شود. بازار بورس تورنتو هفتمین بازار بورس بزرگ دنیا از حیث ارزش بازار است.

در تورنتو بیش از هر شهر دیگری در کانادا، شرکت‌های بزرگ حضور دارند.

مطابق با اعلان مجله فوربز، تورنتو یکی از ده شهر قدرتمند اقتصادی جهان و یکی از شهرهای به سرعت در حال رشد است.
علاوه بر این تورنتو توسط واحد اطلاعات اقتصادی و مرسر به عنوان یکی از برترین شهرهای قابل سکونت جهان معرفی شده‌است.

از معروف ترین مکان های دیدنی تورنتو میتوان به برج ملی کانادا( برج سی ان)، میدان یانگ، قصر کاسالوما اشاره کرد.

همچنین کلیسای جامع کاتولیک سنت مایکل و کلیسای سنت جیمز که هر دو در خیابان چرچ قرار دارند قدیمی‌ترین کلیساهای تورنتو و شناخته شده ترین کلیسا های این شهر می‌باشند.

اقامت کانادا

علاقمند به دریافت اقامت کانادا هستید؟ آیا برنامه های مهاجرتی این کشور را می شناسید؟ چقدر با کانادا آشنایی دارید؟ شما میتوانید برای پاسخ به سوال های خود ادامه مقاله را مطالعه کنید.کشور کانادا با حدود 36 میلیون نفر جمعیت، در قاره آمریکای شمالی قرار دارد. این کشور دومین کشور وسیع جهان هست. کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد و آب و هوای بیشتر قسمت های این سرزمین سرد است.

اصلی ترین منبع اقتصاد کانادا از صنعت گردشگری، بخش کشاورزی و پتروشیمی به دست می آید. با وجود مکان های طبیعی و تفریحی فراوان، کانادا جزو 15 کشور دیدنی دنیا با آمار گردشگری بیش از 20 میلیون نفر در سال است.همچنین کشور کانادا یکی از مهاجرپذیر ترین کشور های جهان می باشد. در سال هایی که برخی کشورهای جهان درهای مهاجرت خود را به سوی مهاجرن بسته اند، کانادا برای رشد اقتصادی خود و جلوگیری از بالا رفتن میانگین سنی کشور سالانه صد ها هزار مهاجر توانایی که در روند رشد اقتصادی کشور مفید هستند را پذیرش می کند.

از برنامه های مهاجرتی این کشور میتوان به برنامه تخصص کاری، سرمایه گذاری، کارآفرینی، اکسپرس انتری و … اشاره کرد. میتوان گفت معروفترین و پر تقضاترین برنامه مهاجرت به این کشور، برنامه اکسپرس انتری است. کانادا در سال 2015 از این سیستم رونمایی کرد. این برنامه به استان های کانادا کمک می کند که به نسبت نیاز بازار کار خود مهاجران واجد شرایط را کاندید دریافت اقامت دائم کانادا کنند. همچنین در برنامه اکسپرس انتری سرعت پذیرش مهاجران بسیار بیشتر است.

کشور کانادا جدا از بخش مهاجرت، جزوی از برترین کشور های جهان برای تحصیلات است. تحصیل در کانادا کمک شایانی به دانش آموزان و دانشجویان می کند زیرا در این کشور بخش های آموزشی (مدارس،دانشگاها، کالج ها و …) با سیستم های بروز، امنیت فوق العاده و همچنین مدارکی بین المللی در تلاش هستند تا آینده بهتری برای افراد بسازند.

اسکرول به بالا