اقامت کانادا - مهاجرت به کانادا

مصاحبه جدید وزیر مهاجرت کانادا در ارتباط با مهاجران

مهاجرت به کانادا

وزیر مهاجرت و شهروندی کانادا ، آقای مارکو مندیچینو “Marco Mendicino” در مصاحبه جدید خود تاکید بر اهمیت برنامه های مهاجرتی با توجه به ویروس کرونا کرد.

وی در سخنرانی جدید خود اعلام کرد با توجه به بیماری کرونا، کشور کانادا همچنان نیاز شدیدی به مهاجرت دارد، زیرا مهاجران سهم مهمی در اقتصاد کانادا دارند.

وزیر مهاجرت و شهروندی کانادا در قسمتی از سخنانش گفت: اهمیت بسیاری دارد كه ما امروز به پذیرش مهاجران به روشی ایمن و منظم ادامه دهیم تا بتوانیم با کمترین خظر مهاجران را پذیرش کنیم.

آقای مندیچینو در آخر سخنانش اعلام کرد که با وجود مشکلات به وجود آمده مطمین است که عملکرد کانادا برای استقبال از تازه واردان تغییری نخواهد کرد، زیرا تمام کانادایی ها از اهمیت مهاجرت و تاثیر آن بر روی اقتصاد کشور اطلاع دارند.

کشور کانادا با شروع بیماری همه گیر کرونا محدودیت های سلامتی بسیاری برای پذیرش در برنامه های مهاجرتی خود گذاشته است. از جمله این محدودیدت ها کنترل شدید مرزهای خود برای شناسایی بیماران, قرنطینه کردن مهاجران تازه وارد به مدت 14 روز و … بوده است. این کشور همچنین برای حمایت از افرادی که شغل خود را به دلیل بیماری کرونا از دست داده یا نمیتوانند به دلیل این بیماری کار کنند, کمک هزینه هفتگی به ارزش 500 دلار در نظر گرفته است.

اقامت کانادا

علاقمند به دریافت مهاجرت به کانادا هستید؟ آیا برنامه های مهاجرتی این کشور را می شناسید؟ چقدر با کانادا آشنایی دارید؟ شما میتوانید برای پاسخ به سوال های خود ادامه مقاله را مطالعه کنید.کشور کانادا با حدود 36 میلیون نفر جمعیت، در قاره آمریکای شمالی قرار دارد. این کشور دومین کشور وسیع جهان هست. کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد و آب و هوای بیشتر قسمت های این سرزمین سرد است.

اصلی ترین منبع اقتصاد کانادا از صنعت گردشگری، بخش کشاورزی و پتروشیمی به دست می آید. با وجود مکان های طبیعی و تفریحی فراوان، کانادا جزو 15 کشور دیدنی دنیا با آمار گردشگری بیش از 20 میلیون نفر در سال است.همچنین کشور کانادا یکی از مهاجرپذیر ترین کشور های جهان می باشد. در سال هایی که برخی کشورهای جهان درهای مهاجرت خود را به سوی مهاجرن بسته اند، کانادا برای رشد اقتصادی خود و جلوگیری از بالا رفتن میانگین سنی کشور سالانه صد ها هزار مهاجر توانایی که در روند رشد اقتصادی کشور مفید هستند را پذیرش می کند.

از برنامه های مهاجرتی این کشور میتوان به برنامه تخصص کاری، سرمایه گذاری، کارآفرینی، اکسپرس انتری و … اشاره کرد. میتوان گفت معروفترین و پر تقضاترین برنامه مهاجرت به این کشور، برنامه اکسپرس انتری است. کانادا در سال 2015 از این سیستم رونمایی کرد. این برنامه به استان های کانادا کمک می کند که به نسبت نیاز بازار کار خود مهاجران واجد شرایط را کاندید دریافت اقامت دائم کانادا کنند. همچنین در برنامه اکسپرس انتری سرعت پذیرش مهاجران بسیار بیشتر است.

کشور کانادا جدا از بخش مهاجرت، جزوی از برترین کشور های جهان برای تحصیلات است. تحصیل در کانادا کمک شایانی به دانش آموزان و دانشجویان می کند زیرا در این کشور بخش های آموزشی (مدارس،دانشگاها، کالج ها و …) با سیستم های بروز، امنیت فوق العاده و همچنین مدارکی بین المللی در تلاش هستند تا آینده بهتری برای افراد بسازند.

اسکرول به بالا