کشور کانادا - اقامت کانادا - مهاجرت به کانادا - مهاجرت کانادا

معرفی مهاجران موفق کانادایی قسمت چهارم

مهاجرت به کانادا

سوزر لی “Susur Lee” در سال ۱۹۵۸ در خانواده‌ای ۶ نفره در شهر هنگ کنگ بدنیا آمد. خیلی زود وی علاقمند به آشپزی شد و در جوانی موفق شد تا در هتل معروف “Peninsula” در شهر هنگ کنگ مشغول به کار شود.

او در سال ۱۹۷۸ برای کسب موفقیت بیشتر در زندگی به کانادا مهاجرت کرد و در همان سال با همسر اول خود ازدواج کرد. در سال ۱۹۸۳ زمانی که این زوج تصمیم داشتند به هنگ کنگ برگردند در یک حادثه ناگوار هوایی همسر “لی” فوت کرد.

پس از تحمل چند سال سخت “سوزر لی” در کانادا دوباره شورع به فعالیت کرد. وی در سال ۱۹۹۱ دوباره ازدواج کرد و راه خود را به عنوان یک سر آشپز ادامه داد تا سرانجام توانست چندین رستوران خریداری کند و به یک کار آفرین موفق تبدیل شود.

امروزه آقای “لی” بیشتر مشغول شرکت در برنامه های آشپزی کانادایی است و در مسابقات محلی نیز گاهی به عنوان داور شرکت می‌کند. همچنین او درکنار فعالیت‌های تلویزیونی رستوران‌های خود را مدیریت می‌کند.

مهاجرت به کانادا

علاقمند به دریافت  اقامت کانادا هستید؟ آیا برنامه های مهاجرتی این کشور را می شناسید؟ چقدر با کانادا آشنایی دارید؟ شما میتوانید برای پاسخ به سوال های خود ادامه مقاله را مطالعه کنید.کشور کانادا با حدود 36 میلیون نفر جمعیت، در قاره آمریکای شمالی قرار دارد. این کشور دومین کشور وسیع جهان هست. کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد و آب و هوای بیشتر قسمت های این سرزمین سرد است.

اصلی ترین منبع اقتصاد کانادا از صنعت گردشگری، بخش کشاورزی و پتروشیمی به دست می آید. با وجود مکان های طبیعی و تفریحی فراوان، کانادا جزو 15 کشور دیدنی دنیا با آمار گردشگری بیش از 20 میلیون نفر در سال است.همچنین کشور کانادا یکی از مهاجرپذیر ترین کشور های جهان می باشد. در سال هایی که برخی کشورهای جهان درهای مهاجرت خود را به سوی مهاجرن بسته اند، کانادا برای رشد اقتصادی خود و جلوگیری از بالا رفتن میانگین سنی کشور سالانه صد ها هزار مهاجر توانایی که در روند رشد اقتصادی کشور مفید هستند را پذیرش می کند.

از برنامه های مهاجرتی این کشور میتوان به برنامه تخصص کاری، سرمایه گذاری، کارآفرینی، اکسپرس انتری و … اشاره کرد. میتوان گفت معروفترین و پر تقضاترین برنامه مهاجرت به این کشور، برنامه اکسپرس انتری است. کانادا در سال 2015 از این سیستم رونمایی کرد. این برنامه به استان های کانادا کمک می کند که به نسبت نیاز بازار کار خود مهاجران واجد شرایط را کاندید دریافت اقامت دائم کانادا کنند. همچنین در برنامه اکسپرس انتری سرعت پذیرش مهاجران بسیار بیشتر است.

کشور کانادا جدا از بخش مهاجرت، جزوی از برترین کشور های جهان برای تحصیلات است. تحصیل در کانادا کمک شایانی به دانش آموزان و دانشجویان می کند زیرا در این کشور بخش های آموزشی (مدارس،دانشگاها، کالج ها و …) با سیستم های بروز، امنیت فوق العاده و همچنین مدارکی بین المللی در تلاش هستند تا آینده بهتری برای افراد بسازند.

اسکرول به بالا