اقامت کانادا - مهاجرت به کانادا

پذیرش بیش از یک میلیون مهاجر تا سال 2022 در کانادا

مهاجرت به کانادا

جاستین توردو، نخست وزیر کانادا اهداف پذیرش مهاجر برای کشور را، در نامه ای به وزیر جدید مهاجرت، شهروندی و پناهندگی آقای مارکو مندینکو اعلام کرد.

اهداف جدید مهاجرتی کشور برپایه سیاست های لیبرال ها از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ برنامه ریزی شده است.

از نکات مهم این اهداف میتوان به تاکید بر اجرای موثر افزایش سطح مهاجرت تا سال ۲۰۲۲ اشاره کرد. که بر اساس آن در حدود ۱ میلیون مهاجر باید وارد خاک کانادا شوند.

بر اساس این طرح در سال ۲۰۲۰ در حدود ۳۴۱ هزار مهاجر، در سال ۲۰۲۱، ۳۵۰ هزار مهاجر و در سال ۲۰۲۲ در حدود ۳۶۰ هزار مهاجر باید پذیرش شوند.

همچنین در این نامه آقای توردو به وزیر جدید مهاجرت کانادا تاکید کرده است، تمرکز ویژه ای برای ارائه خدمات لازم برای ادغام مهاجران انجام شود.

اقامت کانادا

علاقمند به دریافت اقامت کانادا هستید؟ آیا برنامه های مهاجرتی این کشور را می شناسید؟ چقدر با کانادا آشنایی دارید؟ شما میتوانید برای پاسخ به سوال های خود ادامه مقاله را مطالعه کنید.کشور کانادا با حدود 36 میلیون نفر جمعیت، در قاره آمریکای شمالی قرار دارد. این کشور دومین کشور وسیع جهان هست. کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد و آب و هوای بیشتر قسمت های این سرزمین سرد است.

اصلی ترین منبع اقتصاد کانادا از صنعت گردشگری، بخش کشاورزی و پتروشیمی به دست می آید. با وجود مکان های طبیعی و تفریحی فراوان، کانادا جزو 15 کشور دیدنی دنیا با آمار گردشگری بیش از 20 میلیون نفر در سال است.همچنین کشور کانادا یکی از مهاجرپذیر ترین کشور های جهان می باشد. در سال هایی که برخی کشورهای جهان درهای مهاجرت خود را به سوی مهاجرن بسته اند، کانادا برای رشد اقتصادی خود و جلوگیری از بالا رفتن میانگین سنی کشور سالانه صد ها هزار مهاجر توانایی که در روند رشد اقتصادی کشور مفید هستند را پذیرش می کند.

از برنامه های مهاجرتی این کشور میتوان به برنامه تخصص کاری، سرمایه گذاری، کارآفرینی، اکسپرس انتری و … اشاره کرد. میتوان گفت معروفترین و پر تقضاترین برنامه مهاجرت به این کشور، برنامه اکسپرس انتری است. کانادا در سال 2015 از این سیستم رونمایی کرد. این برنامه به استان های کانادا کمک می کند که به نسبت نیاز بازار کار خود مهاجران واجد شرایط را کاندید دریافت اقامت دائم کانادا کنند. همچنین در برنامه اکسپرس انتری سرعت پذیرش مهاجران بسیار بیشتر است.

کشور کانادا جدا از بخش مهاجرت، جزوی از برترین کشور های جهان برای تحصیلات است. تحصیل در کانادا کمک شایانی به دانش آموزان و دانشجویان می کند زیرا در این کشور بخش های آموزشی (مدارس،دانشگاها، کالج ها و …) با سیستم های بروز، امنیت فوق العاده و همچنین مدارکی بین المللی در تلاش هستند تا آینده بهتری برای افراد بسازند.

اسکرول به بالا