ویزای دانش آموزی کانادا – سریع ترین روش ورود به کانادا

ویزای دانش آموزی کانادا (دبستان، راهنمایی و دبیرستان) یکی از سریع‌ترین راههای ورود دانش آموزان و کودکان به کانادا می‌باشد. امکان همراهی والدین, تحصیل به زبان‌های انگلیسی و یا فرانسه, مدرک معتبر تحصیلی، جامعه امن, متنوع، توانمند و پویا، تحصیل در مدارس کانادا را تبدیل به اولین انتخاب والدین برای دانش آموزان متقاضی تحصیل در خارج از کشور نموده است. با توجه به امکانات و بهره‌وری بالای سیستم آموزشی مدارس کانادا متقاضیان ویزای دانش آموزی کانادا رشد چشمگیری در سالهای اخیر نموده‌اند. برای اخذ ویزای دانش آموزی کانادا ابتدامی‌بایست از یکی از مدارس معتبر کانادا متناسب با سطح تحصیلی کودکان و دانش آموزان پذیرش تحصیلی گرفت. سال تحصیلی مدارس کانادا تقریباً” ۱۰ ماه و به دو ترم تقسیم می‌گردد. متقاضیان ویزای دانش آموزی می‌بایست برای یکی از ترم‌های تحصیلی زیر اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی نمایند.

 • ترم اول سال تحصیلی مدارس کانادا:

سپتامبر (شهریور) این ترم تحصیلی در مدارس کانادا از سپتامبر شروع و تا اواسط ژانویه ادامه دارد. (شروع: اواسط شهریور- پایان: اواخر دی‌ماه)

 • ترم دوم سال تحصیلی کانادا:

فوریه (بهمن) این ترم از اوایل فوریه شروع و تا ژوئن ادامه دارد. (شروع: اواسط بهمن – پایان: اوایل تیر)

مهم

مزایای ویزای دانش آموزی و تحصیل درکانادا

 • یکی از سریعترین روشهای ورود به کانادا
 • اامکان اخذ ویزا برای پدر و مادر دانش آموز
 • یادگیری زبان دوم در محیط اینترنشنال
 • پذیرش و ورود آسان به دانشگاه های کانادا بدون نیاز به مدرک آیلتس
 • اخذ ویزای کار بعد از اتمام دوره تحصیلی دانشگاه
 • اخذ اقامت دائم کانادا پس از تحصیل در دانشگاه

توجه

با توجه به مدت زمان لازم جهت دریافت ویزای دانش آموزی که از یکماه تا چهار ماه و نیم بطول می انجامد، دانش آموزان می بایست تلاش نمایند شش ماه قبل از شروع ترم تحصیلی برای اخذ ویزا اقدام نمایند.

جزئیات ویزای دانش آموزی کانادا

بسیاری از والدین خواهان تحصیل فرزندانشان در یک کشور پیشرفته هستند. والدین می توانند از طریق ویزای تحصیلی دانش آموزی کانادا، فرزندان زیر ۱۸ سال خود را برای ادامه تحصیل در مقاطع دبستان، راهنمایی و دبیرستان به کانادا بفرستند. کشور کانادا با بهره مندی از بالاترین سطوح آموزشی و علمی، یکی از پیشرفته ترین و بهترین سیستم های آموزشی را دارد. دانش آموزانی که در این کشور تحصیل می کنند، علاوه بر بهره مندی از یک سطح بالای علمی و آموزشی، از آینده شغلی و تحصیلی چشمگیری نیز برخوردار خواهند بود. یادگیری زبان انگلیسی برای دانش آموزان، معاشرت با همسالان از ملیت های مختلف، استفاده از بهترین امکانات و تجهیزات علمی و آموزشی، اولویت در اخذ پذیرش در دانشگاه در مقایسه با دانشجویان بین المللی از مزایای دارندگان ویزای تحصیلی دانش آموزی کانادا می باشد.

سال تحصیلی در کانادا برای دانش آموزان از مقطع دبستان تا دبیرستان از اواسط شهریور شروع و تا انتهای دی ماه ادامه دارد. مقاطع تحصیلی برای دانش آموزان در کانادا به مهد کودک ۴ تا ۶ سال، دبستان یا همان ابتدایی ۶ تا ۱۴ سال و دبیرستان ۱۴ تا ۱۸ سال تقسیم می شود. مقطع دبیرستان در کانادا در هر سال تحصیلی به ۲ ترم تقسیم شده که هر سال دانش آموزان به کمک مشاوران تحصیلی در هر ترم ۴ واحد را انتخاب می کنند که در مجموع در پایان سال ۸ واحد را پشت سر خواهند گذاشت. واحد ها انتخابی بر اساس رشته ای که دانش آموز قصد تحصیل در آن را در دانشگاه دارد انتخاب می شود. والدین دانش آموزانی که از طریق ویزای تحصیلی به کانادا وارد می شوند، در صورتی که واجد شرایط باشند می توانند جهت همراهی فرزند خود در کانادا از طریق ویزای همراه (ویزای توریستی) اقدام نمایند.

دانش آموزانی که از طریق ویزای تحصیلی به کانادا وارد می شوند در ابتدای ورود به مدرسه از نظر سطح علمی ارزیابی می شوند و بر اساس نتیجه آزمون سطح تحصیلی آنها تعیین می گردد. دانش آموزانی که نیاز به تقویت زبان انگلیسی خود دارند در کنار دروس تحصیلی در کلاس های زبان نیز شرکت می کنند. دانش آموزان نیازی به انجام امتحان زبان برای ورود به کانادا و یا اخذ ویزای تحصیلی ندارند.

مراحل اخذ ویزای دانش آموزی کانادا

 • مرحله اول

  اخذ پذیرش از مدارس کانادا

 • مرحله دوم

  واریز شهریه مدرسه و ثبت نام

 • مرحله سوم

  تکمیل فرم قیم یا custodian

 • مرحله چهارم

  تشکیل پرونده برای اخذ ویزا

 • مرحله پنجم

  انگشت نگاری و اخذ ویزا

نکته مهم

شهریه سالانه مدارس تقریباً بین ۶ تا ۱۵ هزار دلار کانادا است که با توجه به استان یا مقطع تحصیلی متغیر است.

در صورت تمایل میتوانید جهت ارزیابی شرایط خود و تماس با ما فرم ارزیابی اولیه (فرم ارزیابی ویزای دانش آموزی کانادا ) را تکمیل نمایند. همکاران ما در مدت ٢٤ ساعت شرایط شما را ارزیابی مینمایند.