مهاجرت به کانادا

کانادا بهترین کشور دنیا برای زندگی

بر طبق یک اندازه گیری کیفیت زندگی جدید توسط یک موسسه بین‌المللی که در آن کشورهای صنعتی و ثروتمند با هم قیاس شده‌اند، کانادا نیز در میان بهترین مکان‌ها برای زندگی قرار دارد. شاخص زندگی بهتر از سوی این سازمان برای همکاری و توسعه اقتصادی که در روز سه شنبه منتشر گردید در بین ۲۴ کشور مورد ارزیابی گرفته شده، کانادا را به عنوان پیشرو معرفی نموده است و توجه آن به وضعیت شغلی و درآمدی و هر آن چیزی بوده است که OECD از آن به عنوان شاخص رضایت از زندگی نام برده است.

شاخص فوق قرار بود در روز سه شنبه منتشر گردد ولی در روز دوشنبه در و بسایت OECD قرار گرفت.

کانادا در مقام سوم جدول.

موسسه پاریسی ارزیاب، جدول بندی کلی را اعلام نکرده بود ولی اگر مقدار هر پارامتر را بین کشورهای مورد ارزیابی بررسی کنیم، باید کانادا در رتبه سوم یعنی بعد از کشورهای استرالیا و سوئد قرار گیرد. البته استرالیای ها خود را این قدرها هم خوب نمی‌بینند. در ارزیابی‌های رضایت از زندگی، آن‌ها به خود امتیاز ۷،۲ از ۱۰ داده‌اند در جایی که کاناداییان امتیاز ۷،۴ و شهروندان سوئیسی نیز ۷،۸ را به خود اختصاص داده‌اند.

موسسه در پروفایل کشورهایش ذکر می‌کند که کانادا در محاسبات رفاه زندگی یک استثنا است همان‌گونه که مشخص گردیده است که این کشور توانسته در مقام بهترین کشورها در شاخص زندگی بهتر جای گیرد. به طور کلی کاناداییان بیشتر از میانگین OECD از زندگی خود رضایت دارند، با ۸۲ درصد مردمی که می‌گویند لحظات خوب و مثبت زندگی‌شان در روز بیش از لحظات منفی است. کانادا در بالای جدول رنکینگ جای گرفته است چرا که در اکثر شاخص‌ها در بین ۱۰ کشور اول است و از میانگین ۳۶ کشور بالاتر می‌باشد. کانادا در دو مشخصه کوچک‌تر این شاخص مقام اول را داراست. مثلاً هر فرد در کانادا دارای ۲،۶ اتاق است که این یعنی بهترین وضع مسکن و در مورد امنیت نیز کانادا کمترین گزارش جرم و جنایت را دارد.

دو سوم مردم به دولت اعتماد دارند. شاید عجیب باشد ولی کاناداییان از سایر کشورها بیشتر به دولتشان اعتماد دارند. در حدود ۶۷ درصد مردم می‌گویند که به نهادهای سیاسی خود اعتماد دارند. میانگین این رقم در میان ۳۶ کشور دیگر ۵۶ درصد می‌باشد. شاخص‌هایی که کانادا در آن‌ها در مقام زیر ۱۰ قرار گرفته است معیارهایی مانند خانه دار بودن، درآمد، سلامتی، کسب دانش و ثروتمندی است و امید زندگی در ۸۱ سالگی قرار دارد که در وسط لیست جای گرفته است.همچنین کاناداییان تعادل زندگی و کار را خوب حفظ کرده‌اند، آن‌ها به طور میانگین ۱۷۰۲ ساعت در سال کار می‌کنند که از میانگین OECD که ۱۷۷۶ ساعت است کمتر می‌باشد.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
[Total: 0 Average: 0]