کانادا دارای پیشرفته ترین نظام آموزشی در دنیا

کانادا در حال تبدیل شدن به کشوری با بهترین نظام آموزشی در سراسر جهان است. این کشور تحقیقات سطح بالایی را در سطوح تحصیلی مختلف پیشنهاد می‌نماید. طیف گسترده ای از دوره های تحصیلی و برنامه های آموزشی در پیش دانشگاهی‌ها و دانشگاه های کشور وجود دارد. دانشجویان از سراسر جهان به این کشور آمده و در برنامه های آموزشی مشترک در محل‌های مختلف و بسیار حائز اهمیت، شرکت می‌کنند.
چنین برنامه‌هایی به دانشجویان خارجی کمک می‌نماید تا در حین تحصیل، از تجارب کاربردی با ارزشی بهره ببرند. همچنین کانادا امکان اخذ مهاجرت برای اقامت دائم را فراهم می‌نماید. دولت کانادا چندین برنامه متعدد را برای کمک به دانشجویان خارجی جهت مهاجرت به کانادا تحت سیستم اقامت دائم، به صورت یکپارچه و قاعده‌مند ترکیب کرده که سیستم ایجاد شده گروه تجربه آموزی و یا همان Experience class نامیده می‌شود.

برنامه های مذکور، به دانشجویان کمک می‌کند تا با بدست آوردن تجربه کاری مفید و اخذ مدارک و درجات لازم از مراکز آموزشی کانادا، خود را برای اخذ اقامت دائم کانادا مهیا نمایند.
همه ساله گروه بسیار زیادی از دانشجویان، از سراسر جهان، مخصوصاً از کشور هندوستان به کانادا می‌آیند. در حال حاضر کانادا پذیرای ۱۳۰۰۰۰ دانشجوست که در رشته های مختلف ثبت نام نموده‌اند. سال گذشته دانشجویانی که از کشور هند برای ادامه تحصیل به کانادا آمدند عددی در حدود ۳۲۴۴ نفر بوده است. بر طبق آمار CIC (مهاجرت و تبعیت کانادا)، کل افرادی که از کشور هندوستان، پیگیر ادامه تحصیل در کانادا هستند تعداد ۱۰۰۰۰ نفر می‌باشند.

در میان رشته های تحصیلی پرطرفدار، رشته های مهندسی در رده اول و رشته مدیریت کسب و کار که شامل MBA و BBA می‌باشد در رده دوم به چشم می‌خورد. دانشجویان بسیاری هر ساله برای تحصیل در رشته های مرتبط با IT به کانادا می‌آیند. علوم انسانی مانند جامعه شناسی، روانشناسی و روابط بین‌الملل نیز مخاطبین زیادی دارد.
کلاس‌های درسی کالج و دانشگاه‌ها هر سال در ماه سپتامبر آغاز می‌گردد. اگرچه بعضی از این مراکز، پذیرش تحصیلی خود را در ماه ژانویه ارائه می‌نمایند. اگر که مایل هستید از کالج و یا دانشگاهی در کانادا پذیرش تحصیلی دریافت کنید می‌بایستی که از هشت ماه قبل از آغاز هر دوره، خود را مهیا کرده و درخواست خود را ارسال نمایید. البته تاریخ دقیق این کار را حتماً با آموزشگاهی که قصد ثبت نام در آن را دارید، چک کنید. ثبت نام در دانشگاه‌های کانادا در این روزها بسیار آسان شده است. در اکثر آن‌ها شما می‌توانید درخواست خود را به صورت آنلاین انجام دهید.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
[Total: 0 Average: 0]