مهاجرت به آمریکا از طریق کاری EB3

مهاجرت به امریکا از طریق کاری EB3 ساده‌ترین روش اخذ گرین کارت و مهاجرت به آمریکا می‌باشد. شما می‌توانید از طریق این برنامه اقامت دائم آمریکا را برای همه اعضای خانواده‌تان (همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال) کسب نمایید. مهاجرت به امریکا از طریق کاری EB3 یکی از برنامه‌های نسبتاً جدید وزارت مهاجرت امریکا برای اخذ اقامت دائم و گیرینکارت امریکا می‌باشد و تنها شرط لازم برای واجد شرایط بودن برای مهاجرت به امریکا از طریق کاری EB3 داشتن پیشنهاد کار از شرکت‌های معتبر در آمریکا می‌باشد که به تأیید وزارت کار امریکا و نیز مهاجرت آمریکا رسیده باشد. سازمان مهاجرتی کانادا اکسپرت توانسته است با همکاری یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین سازمان‌های حقوقی کشور آمریکا ازشرکت‌های آمریکائی در شغل‌هایی که با کمبود نیروی کار در امریکا مواجه هستند و نیاز به تخصص ندارند (مجوز استخدام نیروی کار خارجی برای این مشاغل پیش از این از طرف وزارت کار آمریکا صادر شده است) تعداد محدودی فرصت شغلی کسب نماید که از این طریق افراد می‌توانند واجد شرایط برنامه EB3 گردند.

لازم به ذکر است که اخذ اقامت دائم از این روش یکی از کم شرط‌ترین روش‌های مهاجرت به امریکا محسوب می‌شود و افراد بدون نیاز به مدرک زبان (آیلتس یا تافل)، شرط سرمایه‌گذاری و یا مالی نیز می‌توانند از این طریقگیرین کارت امریکا را برای خود و سایر اعضای خانواده اخذ نمایند. لازم به ذکر است که این سازمان دارای پروندههای موفق بسیاری میباشد و آمادگی دارد که با افتخار و به عنوان نمونه حسن انجام کار به مشتریان جدید و علاقه مندان برنامه مهاجرت به امریکا از طریق EB3 ارائه نمائید. یشنهادات کاری مناسب روش EB3 معمولا مشاغل در زمینه‌های صنعتی، خدماتی و فروش می‌باشد. برنامه مهاجرتی EB3 برخلاف ویزاهای موقت کاری که معمولاً ۱ساله می‌باشند، اقامت دائم (گیرین کارت) می‌باشد و چند روز پس از ورود موکلین به آمریکا گرین کارت دائمی و غیر مشروط آمریکا به ایشان اعطاء خواهد شد. تعهد انجام کار فقط برای متقاضی اصلی بوده (نه سایر افراد خانواده) و پس از اتمام کار برای شرکت، مانند هر شهروند آمریکایی دیگری, می‌توانندمشغول به انجام هر کار دیگری از قبیل شغل جدید در هر زمینه ای, ادامه تحصیل, افتتاح یک بیزنس گردند و در هر شهر دیگری در آمریکا که مایل باشند زندگی نمایند. همچنین پس از حضور در امریکا به مدت ۲.۵ سال، در پایان سال چهارم می‌توانند پاسپورت این کشور را دریافت کنند.

لازم به ذکر است که کلیه مراحل فوق توسط وکیل رسمی‌ مهاجرت به آمریکا سازمان مهاجرتی کانادا اکسپرت انجام می‌گیرد. همچنین جزئیات روش اخذ مجوز کار Labor Certificate در این لینک توضیح داده شده است. همچنین پس از صدور مجوز کاری توسط وزارت کار آمریکا، موکل میتواند به صورت رسمی‌ در وب سایت وزارت کار آمریکا تأییده خود را مشاهده نماید و در جریان پیشرفت پرونده خود قرار بگیرد. طولمدت زمان اخذ اقامت از این طریق حدود ۲ سال می‌باشد.

با توجه به اینکه در حال حاضر به غیر از EB3، تنها برنامه مهاجرتی آمریکا که منجر به اخذ گیرین کارت میگردد، برنامه سرمایه گذاری آمریکا می‌باشد، برای خانواده هایی که قصد سرمایه گذاری ندارند، برنامه مهاجرتی EB3 بهترین گزینه حال حاضر می‌باشد.

توجه

مزایای مهاجرت به امریکا از طریق EB3

 • مزیت اول

  امکان اقدام برای افراد با هرگونه مدرک تحصیلی و عدم نیاز به مدرک رسمی زبان انگلیسی (ایلتس یا تافل)

 • مزیت دوم

  عدم نیاز به سرمایه گذاری، سابقه کار و یا شرط مالی

 • مزیت سوم

  اخذ گیرین کارت دائمی در بدو ورود برای تمام افراد خانواده

 • مزیت چهارم

  داشتن شغل در بدو ورود امریکا

نکته مهم

نکته بسیار مهمی که در سؤالات مطرح می‌گردد علت و دلیل نیاز بازار کار امریکا به جذب نیروی کار خارجی می‌باشد.” و یا چطور در آمریکا فردی برای چنین مشاغلی پیدا نمی‌شود؟”. در جواب باید ذکر شود که اولاً دلیل بررسی پرونده موکلین در گام اول توسط وزارت کار امریکا همین نکته می‌باشد. به همین دلیل کارفرما باید مدارکی را نظیر علت نیاز به نیروی کار و عدم امکان تهیه ان را از پیش به وزارت کار ارائه کرده و مجوزهای لازم را گرفته باشد. لذا سنجش شرایط کل امریکا برای این برنامه صحیح نمی‌باشد و صرفآ کارفرمایانی می‌توانند از برنامه EB3 استفاده نمایند که قبلاً مجوز لازم را از وزارت کار امریکا اخذ نموده باشند و دلیل اینکه موکلین باید به مدت یک سال در محلهای از پیش مشخص شده- که عموماً دارای نرخ بیکاری بسیار پایین هستند (ونه در هر محل دلخواه در امریکا)- کار نمایند همین موضوع است. سازمان مهاجرتی کانادا اکسپرت به دلایل فوق فقط با کارفرمایانی در ارتباط است که پیش از این صلاحیت و مجوزهای استخدامی آنها برای استفاده از برنامه مهاجرتی به تائید وزارت کار امریکا باشد

با توجه به محدودیت ظرفیت الویت با افرادی است که زودتر اقدام به تشکیل پرونده نمایند. جهت ارزیابی شرایط اولیه متقاضیان لازم است که ابتدا فرم ارزیابی اولیه (فرم ارزیابی مهاجرت امریکا) را تکمیل نمایند. همکاران ما در مدت ٢٤ ساعت شرایط شما را ارزیابی مینمایند.