اقامت کانادا - مهاجرت به کانادا - مهاجرت کانادا

دانستنی های جالب در ارتباط با کشور کانادا

اقامت کانادا

در کشور کانادا حداقل ۱۰ درصد جمعیت گیاهخوار هستند. این روزها که گیاهخواری و تعداد گیاهخواران هر روز در حال افزایش است، کانادا هم مستثنی نبوده و گیاهخواری مخصوصا در میان جوانترها در حال زیاد شدن می باشد. طبق برررسی ها برآورد شده که ۱۰ درصد از کانادایی ها گیاهخوار هستند و این تعداد در میان جوانان تا ۳۵ سال بیشتر از سایر سنین می باشد.

کانادا دارای بیشترین دریاچه در جهان است. در کانادا ۳ میلیون دریاچه وجود دارد که این مقدار خیلی بیشتر از سایر کشورهای دنیا است. یک واقعیت جالب دیگر درمورد کانادا این است که کانادا ۲۰ درصد از منابع آبهای شیرین دنیا را در اختیار دارد.

استان کبک (Québec) تنها استان کانادا است که زبان رسمی آن در سطح استانی، فرانسوی است.

در استان کبک ۳۵ سال پیش از دیگر مناطق کانادا و آمریکا (سال ۱۷۹۸) قوانین برده داری لغو شده است.

هر ساله در شهر کلگری استان آلبرتا به مدت ۱۰ روز جشنواره the Calgary Stampede برگزار می شود، که بزرگترین رویداد در فضای باز در جهان است. در این مراسم نمایشگاه های گوناگونی مانند بزرگترین مسابقات سوارکاری در جهان، کنسرت ها و … برگزار می شوند. این رویداد هر ساله بیش از ۱میلیون شرکت کننده را جذب می کند.

پارک ملی (Wood Buffalo) که در شمال شرقی آلبرتا قرار گرفته است، با مساحت ۴۴ هزار کیلومتر مربع، دومین پارک ملی بزرگ دنیا است. این پارک از کشورهایی مانند دانمارک، سوئیس و هلند بزرگ تر هست.

مهاجرت به کانادا

علاقمند به دریافت اقامت کانادا هستید؟ آیا برنامه های مهاجرتی این کشور را می شناسید؟ چقدر با کانادا آشنایی دارید؟ شما میتوانید برای پاسخ به سوال های خود ادامه مقاله را مطالعه کنید.کشور کانادا با حدود 36 میلیون نفر جمعیت، در قاره آمریکای شمالی قرار دارد. این کشور دومین کشور وسیع جهان هست. کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد و آب و هوای بیشتر قسمت های این سرزمین سرد است.

اصلی ترین منبع اقتصاد کانادا از صنعت گردشگری، بخش کشاورزی و پتروشیمی به دست می آید. با وجود مکان های طبیعی و تفریحی فراوان، کانادا جزو 15 کشور دیدنی دنیا با آمار گردشگری بیش از 20 میلیون نفر در سال است.همچنین کشور کانادا یکی از مهاجرپذیر ترین کشور های جهان می باشد. در سال هایی که برخی کشورهای جهان درهای مهاجرت خود را به سوی مهاجرن بسته اند، کانادا برای رشد اقتصادی خود و جلوگیری از بالا رفتن میانگین سنی کشور سالانه صد ها هزار مهاجر توانایی که در روند رشد اقتصادی کشور مفید هستند را پذیرش می کند.

از برنامه های مهاجرتی این کشور میتوان به برنامه تخصص کاری، سرمایه گذاری، کارآفرینی، اکسپرس انتری و … اشاره کرد. میتوان گفت معروفترین و پر تقضاترین برنامه مهاجرت به این کشور، برنامه اکسپرس انتری است. کانادا در سال 2015 از این سیستم رونمایی کرد. این برنامه به استان های کانادا کمک می کند که به نسبت نیاز بازار کار خود مهاجران واجد شرایط را کاندید دریافت اقامت دائم کانادا کنند. همچنین در برنامه اکسپرس انتری سرعت پذیرش مهاجران بسیار بیشتر است.

کشور کانادا جدا از بخش مهاجرت، جزوی از برترین کشور های جهان برای تحصیلات است. تحصیل در کانادا کمک شایانی به دانش آموزان و دانشجویان می کند زیرا در این کشور بخش های آموزشی (مدارس،دانشگاها، کالج ها و …) با سیستم های بروز، امنیت فوق العاده و همچنین مدارکی بین المللی در تلاش هستند تا آینده بهتری برای افراد بسازند.

اسکرول به بالا